Hejtomat

Cikánská matka se vzdá svých rodičovských práv na svých pět potomků a do pěstounské péče je dostane její matka. Přitom bydlí ve stejném domě a žádný nepracuje, protože se o ně stará stát. (Milena D.)

Opravdu?

Toto je, bohužel, zcela normální jev: cikáni mají léky zdarma, lékaře mají zdarma a další vymoženosti. (Pet. 15)

Opravdu?

Pracující člověk vydělávající 15 000 Kč měsíčně, obdrží starobní důchod vypočtený z této částky. Rom, který celý život nepracoval, obdrží starobní důchod vypočtený z průměrného platu v ČR, a to je 24 000 Kč. (anonym)

Opravdu?

Cikáni dosáhnou na příspěvky na bydlení, na stravu, ošacení, kulturní vyžití dětí a další. Dostávají taky poukázky na pořízení nutných domácích spotřebičů. (Šiva)

Opravdu?

U magistrátu v Ústí nad Labem stály dvě, olepené jako z módního žurnálu, a jedna říká: „Ty, představ si, zkrátili mně sociální dávky. Já jsem brala jenom 40.000!“ A ta druhá ji říká: „Holka, aspoň něco.“ Kolik lidí má k dispozici těch 40 000?"

Opravdu?

Pokud v Teplicích spáchá nějaký přestupek Arab, odejde na rozdíl od Čecha bez trestu a dostane navíc letáček s tím, jak se tu má chovat. (Martin)

Opravdu?

Chci stejný metr všem! Ne dvojí metr, tedy jak to chodí dnes: rovnost před zákony podle barvy pleti. (Otto Chaloupka, Hodonín)

Opravdu?

Korán přikazuje, zabijte nevěřící všude, kde je potkáte. Je to doslovné a neměnné slovo Boží. (Jan P.)

Opravdu?

Cikáni si sami dělají bordel, devastují byty a nic a nikdo je nemůže zastavit. (apple)

Opravdu?

Islám není víra, ale ideologie vedoucí k nenávisti, zabíjení a nadřazování jednoho nad druhým. (Eva P.)

Opravdu?

Mistr Jan Hus o nich v roce 1409 napsal: „Cikáni jsou plémě nečisté, mravů hanebných, práce se štítící, druh druha okrádající a Boha neuznávající.“ (Miroslav Krejča, bývalý senátor)

Opravdu?

V Mostě mají cikáni vstup na koupaliště zadarmo a bílý musí i za malé dítě zaplatit 50 Kč. (bamba)

Opravdu?

Cikáni se nechtějí přizpůsobit, oni chtějí jen brát, brát a brát. (Anonym)

Opravdu?

Vietnamci pracují, řádně posílají děti do školy, starají se jeden o druhého a nedělají problémy na rozdíl od Romů. U Vietnamců je kriminalita výjimkou, zatímco u Cikánů spíše pravidlem. (Jaroslav Doubrava, senátor)

Opravdu?

Cikáni si z našich daní můžou dovolit jezdit na nákupy taxíkem a my taháme tašky v ruce a pěšky. (K. M., Ústí nad Labem)

Opravdu?

Ti mrtví vojáci byli obyčejní žoldáci. Šli tam dobrovolně, s vidinou královského žoldu. Do misí jezdí jen kvůli penězům. (overal)

Opravdu?

Islám se bude rozšiřovat na území, kam nikdy nepatřil. Za chvilku nám tady zavedou právo šaríja. (Ivan P.)

Opravdu?

Cikáni mají všechno zadarmo a berou příspěvky, o kterých se nám pracujícím ani nezdá! (Anonym)

Opravdu?

Nechápu, proč se jim říká Romové. Už od doby, kdy přišli na naše území, a to dokládají historické prameny, si sami říkají cikáni. (Anonym)

Opravdu?

S cikány jsou jen problémy. Ničí byty, pálí parkety v bytě. Chovají se jako zvěř. (Hacock)

Opravdu?

Naše úřady v České republice hlásí rekordní nárůst žádostí cizinců o udělení českého občanství. Je opravdu nutné občanství „automaticky“ rozdávat každému, kdo si o ně řekne?“ (Tomio Okamura)

Opravdu?

Romové mají v Mostě zdarma poukazy do lázní, nebo pračky a ledničky, vše jim hradí město. (Anonym)

Opravdu?

Paní kontrolorka mi odpověděla, že Romové v Mostě mohou jezdit zadarmo. (Věra, Most)

Opravdu?

Sudetští Němci byli vesměs fanatičtí Henleinovci, kteří nás prodali Hitlerovi. Teď si stěžují na poválečný odsun a vraždění, ale dostali jen to, co si zasloužili. (anonym)

Opravdu?