Zákazníci restaurace předplácejí pizzu pro potřebné

Obrázek: pizza-small

Obdarovat někoho pizzou, doplatit za někoho pár drobných, anebo pomoct těm, kteří si jídlo z restaurace dovolit nemohou. Nejen tyhle důvody stály za vznikem speciální tabule ve floridské pizzerii Winter Garden Pizza Company. Na tabuli mohou zákazníci ‚předplatit‘ pizzu a pomoct tak ostatním.

Jak to celé funguje? Když si zákazníci objednají, mohou darovat kupony nebo rovnou konkrétní pizzu pro ty, u kterých mají pocit, že to mohou využít. Na tabuli je tak k dispozici zdarma pizza pro válečné veterány, kupóny na pizzu pro záchranáře, také pro lidi bez domova nebo třeba česnekové uzly pro těhotné ženy. Princip tabule by se dal popsat jako ‚Sdílej, daruj. Protože nikdy nevíš, kdy to ty sám budeš potřebovat.‘ Michael a Alison Scorsone, majitelé pizzerie, zřídili tabuli před dvěma lety.

pizza 2

Za tu dobu už ji využilo mnoho lidí. Debbie Liskey, manažerka pizzerie, si vybavuje chudšího muže, který si přišel pro jeden kousek pizzy. Na místě ale zjistil, že má málo peněz, chybělo mu tenkrát 50 centů. Debbie ale neváhala a hned mu nabídla, že může využít jeden kupón. „Dokonce dostanete kousek pizzy navíc,“ řekla mu. Muž se tenkrát dojetím rozplakal.

V pizzerii je jejich nástěnka už známá, lidé do ní často přispívají, a tak tyto dojemné chvilky nejsou pro Debbie nic nového. „Takové reakce vidím po celou dobu. Řekla bych, že to hlavně slouží lidem, co nemají v životě moc peněz a štěstí, například lidem bez domova,“ říká pro UpWorthy Debbie a doplňuje, že jednou týdně za nimi přichází například mladá dívka, která žije na ulici. Ví, že tam dostane teplé jídlo zdarma, a kromě toho i vlídné slovo od personálu. Na ty, kdo si pro kupony přijdou, se nikdo skrz prsty nedívá.

pizza1

Foto: FB Winter Garden Pizza

Jazyková bariéra je často jedním z důvodů, proč se bojíme nebo ostýcháme s někým navázat řeč nebo vztah. Amanda Moore, studentka základní školy v Kalifornii, tenhle problém ale vyřešila velmi jednoduše. Použila online překladač od Google. Proč?