Rychlá reakce zaměstnanců McDonald's zachránila zákaznici před domácím násilím

Obrázek: mekac-domaci-nasili-small

Zaměstnanci restaurace rychlého občerstvení McDonald's v Kalifornii rychle a profesionálně zareagovali na prosbu o pomoc. Zákaznici tak zachránili před násilníkem.

Na Štědrý den kolem druhé hodiny odpoledne dorazila k pokladně restaurace zákaznice. Předstírala, že si objednává, místo toho však zaměstnance požádala o pomoc. Uvedla, že jede v autě s násilníkem, který jí vyhrožuje ublížením na zdraví. Obsluze pak předala poznávací značku auta a poprosila je, aby upozornili policii. Poté se schovala na toaletě.

Rychlá pomoc

Zatímco zaměstnanci začali ihned řešit její situaci, do restaurace vstoupil útočník, pětatřicetiletý Eduardo Valenzuela. Ženu vyhledal a nařídil jí dokončit objednávku přes okénko drive-in. Žena s ním tedy nastoupila do auta. Policie z úřadu šerifa v San Joaquin County však díky rychlé reakci zaměstnanců za krátkou chvíli dorazila na místo a vozidlo zastavila.

Valenzuela byl zadržen a v autě byla nalezena nelegálně držená kradená zbraň. Oběť vypověděla, že muž byl vůči ní násilný již v minulosti a toho dne jí hrozil zbraní, aby jej zavezla k jeho rodině. Valenzuela byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, krádeže a nelegálního držení zbraně.

Bezpečné místo

Tato restaurace McDonald's je jedním z dvaceti tisíc míst zařazených do programu Bezpečné místo. Mezi ně patří restaurace, obchody, knihovny, komunitní centra a další místa, jejichž zaměstnanci jsou školeni, aby byli schopni poskytnout pomoc lidem v nouzi. „Jsme hrdí na náš tým, který se podílel na tom, že jsme opravdu bezpečným místem!“ uvedla na Facebooku společnost Golden State McDonald’s provozující restaurace v oblasti San Joaquin. „Děkujeme našemu týmu, že jste to perfektně zvládli, a policistům z úřadu šerifa v San Joaquin, kteří neustále chrání naši komunitu! Jsme hrdí na to, že podporujeme Bezpečné místo a všechny naše orgány činné v trestním řízení!“ dodala.

Foto: FB San Joaquin County Sheriff's Office