22letý Juan Cruz bránil své kamarády gaye. Útočník ho zastřelil

Obrázek: juan-cruz-small

Juan Cruz z Floridy si první srpnovou neděli vyšel se svými přáteli do restaurace, kde v tu stejnou chvíli popíjel s těmi svými 48letý Nelson Hernandez Mena z Hondurasu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se příjemný večer měl zvrhnout v tragédii. Jeden muž z Juanovy skupinky si měl podle policejního hlášení vyměnit telefonní číslo s mužem ze skupiny Nelsona Meny. Když se pak Juan a přátelé chystali k odchodu, Mena na ně slovně zaútočil a urážel je.

„Kdybychom byli v mé zemi, zabil bych vás všechny jako krysy. Nenávidím vás zatracené gaye, zabiju vás všechny,“ křičel podle svědků Nelson Mena na skupinu mužů. Juan se rozhodl do situace vstoupit, také aby bránil svého bratrance Pedra, který je gay. Postavil se tak k Nelsonovi čelem a chtěl ho uklidnit. V tu chvíli vytáhl Nelson Mena zpoza pasu zbraň a začal střílet. Juan zemřel na místě, přímo v náručí svého bratrance Pedra, kterého Mena postřelil do kotníku.

Přátelé a rodina na místě Juanové smrti truchlili a zanechávali vzkazy. „Juan vždycky říkal: Drž hlavu nahoře a buď tím, kým jsi,“ svěřil se jeden z nich pro Independet. Mena floridské policii řekl, že během večera vypil 15 nebo 20 piv a že neměl v úmyslu komukoli ublížit. Útok se stále vyšetřuje, policie nevyloučila, že bude Nelson Mena obviněn z vraždy z nenávisti. Zatím zůstává ve vazbě v Palm Beach bez nároku na propuštění na kauci. 

Foto: Facebook