Gay pár adoptoval novorozenou holčičku. Před tím ji odmítlo 10 rodin, je totiž HIV pozitivní

Obrázek: gay-par-hiv-adopce-small

Damian Pighin a Ariel Vijarra jsou gay pár z Argentiny. Pracují pro neziskovou organizaci, která pomáhá párům s adopcí nechtěných dětí, a v současnosti jsou sami adoptivními otci dvou holčiček, Olivie a Victorie.

gay par hiv adopce 3

Damian a Ariel se rozhodli adoptovat dítě v roce 2011. Teprve po třech letech, v roce 2014, se dozvěděli, že mohou adoptovat novorozenou holčičku. Bylo jim zároveň řečeno, že holčička byla odmítnuta již deseti rodinami, a to z toho důvodu, že je HIV pozitivní. „Jakmile jsem ji spatřil, cítil jsem, že je součástí mého života. To napojení bylo okamžité,“ vzpomíná na první setkání s malou Olivií Ariel. „Drželi jsme ji v náruči, dali jsme jí lahvičku a ona se na nás podívala těma velkýma očima, aniž by zaplakala.“ Bylo tedy jasno, rodiči měsíční Olivie se stali Damian a Ariel. Malé Olivii byla okamžitě zahájena léčba. Testy ukázaly, že na ni reaguje velmi dobře a začala také přibývat na váze. Výsledky dalších testů potvrdily, že vir již není v Oliviině těle detekovatelný.

gay par hiv adopce 2

Virus HIV je stále neléčitelný. Dostupná léčba však dokáže značně snížit množství viru v těle až do té míry, že je v krvi nezaznamenatelný, jak uvádí Medical News Today. Člověk tak může žít kvalitní život bez jakýchkoli příznaků.

gay par hiv adopce 1

V roce 2015 se rodina rozšířila o dalšího člena a k tátům a roční Olivii přibyla Victoria. Dívky od sebe dělí jen několik měsíců a brzy oslaví páté narozeniny.

Foto: Ariel Vijarra