Chlapec na vozíku čekal za každého počasí na autobusové zastávce. Místní mu postavili přístřešek

Obrázek: pristresek3

Ryder Killam se narodil s rozštěpem páteře, kvůli kterému se nikdy nepostavil na nohy. Od roku 2019 navštěvuje inkluzivní předškolní zařízení a rodiče ho každý den doprovázejí na autobusovou zastávku. Tam za každého počasí čeká na svůj spoj, a protože nemůže jako jiní žáci autobus doběhnout, kdyby přišel pozdě, bývá na zastávce s dostatečným předstihem. Často tak na autobus čeká i čtvrt hodiny, a to za každého počasí.

Jeho otec Tim Killam na zastávku instaloval slunečník, který částečně chrání Rydera před nepříznivým počasím. „Ale když hodně fouká nebo přijde podzim a zima, pak ho slunečník nijak neochrání,“ uvedl jeho otec. A tak se Ryderovi rodiče obrátili na známé, sousedy a další místní obyvatele, zda by někdo neměl nápad, jak malého Rydera chránit, když čeká na autobus. 

Obrázek: pristresek

Poté, co napsal svoji prosbu na Facebook, dostal tip, aby se obrátil na střední odbornou školu Westerly High, kde by mu mohli pomoci. Nápadu na výstavbu přístřešku se s nadšením ujal tamní vyučující Dan McKen, který se se svou třídou ihned pustil do práce, blížila se totiž zima. Přispěla také společnost Home Depot, která věnovala dřevo v hodnotě 300 dolarů. Většinu nákladů však hradili samotní Ryderovi rodiče. 

Obrázek: pristresek2

Díky spolupráci komunity vznikla dřevěná budka s nájezdem, do které se vejde nejen Ryder na vozíku, ale i jeden z rodičů či zdravotní sestra. „Byli jsme v šoku, když jsme viděli výsledek. Přístřešek byl mnohem větší, než jsme čekali. Díky němu může Ryder čekat v pohodlí i s doprovodem,“ chválí přístřešek Ryderův otec Tim. „Ryder ho používá každý den, když jede do školy, a jeho sestry ho zase používají, když na Radera čekají, než se vrátí. Taky si tam rád hraje ve volném čase, má to jako svoji pevnost. Tento projekt upevnil naši komunitu a ukázal, že ve světě i v našem městě je pořád hodně dobra,“ uzavírá Tim Killam.