Lesbický pár adoptoval tři bratry, aby měli možnost vyrůstat společně

Obrázek: lena-kc-adopce-small

Lesbický manželský pár se rozhodl před pár lety založit rodinu tím, že poskytne domov některému z opuštěných dětí. Instituce na ochranu dětí jim však postupně nabízely další potomky, než původně plánovaného jednoho. A tak jsou dnes matkami tří bratrů.

Lena si vzala KC před pěti lety. V roce 2017 pak na akci pořádané organizací Children’s Friend, která se už od začátku 19. století věnuje pomoci dětem a rodinám v nouzi, potkaly malého Joeyho, kterému organizace hledala adoptivní rodiče. Osmnáctiměsíčního chlapce si zamilovaly a už o rok později u nich našel domov. „Viděly jsme Joeyho fotku a v Children’s Friend zmínili, že bychom se k sobě skvěle hodili,” vzpomínala Lena Currie začátkem prosince pro portál americké ranní show Good Morning America.

lena kc adopce 1

Nedlouho po tom, co pár adoptoval Joeyho, zazvonil telefon a z něj zazněla nabídka, zda by rodina neměla zájem adoptovat chlapcova bratra, v tu chvíli šestitýdenního Noaha. Ten podle pracovníků stejné organizace potřeboval akutně stabilní domov. „Okamžitě jsme souhlasily,” říká KC Currie. Když po pouhém měsíci, kdy se nemluvněte KC s Lenou ujaly, zazvonil telefon znovu. A opět byli na lince pracovníci organizace Children’s Friend.

lena kc adopce 2

Logan, prostřední z trojice bratrů, žil dosud u pěstounské rodiny, která si ho měla v průběhu následujících měsíců osvojit. To nakonec nedopadlo, a proto pracovníky zprostředkovávající adopce napadlo zavolat tam, kde už dva chlapci ze stejné rodiny žijí. „Nebylo se co rozmýšlet. Bylo jasné, že budeme souhlasit, protože udržet bratry při sobě pro nás bylo opravdu zásadní,” řekla pro Good Morning America KC. „Až budou větší a budou mít otázky, budou mít sebe navzájem, budou se moci o sebe opřít a zažívat tu cestu společně,” dodala.

lena kc adopce 3

A v listopadu byla adopce Logana a Noaha oficiálně soudem v massachusettském Worcesteru potvrzena. „Tohle je to, co chcete, aby se stalo,” uvedla pro Good Morning America Veronica Listerud z adopčního programu zmíněné organizace. „Jsou úžasná rodina, flexibilní. Opravdu rozumí potřebám dětí, důležitosti zachování sourozeneckých vazeb i jeho dlouhodobého dopadu,” doplnila.

Foto: Archiv Leny a KC Currie