Blog Nadpis

Příběhy, články a rozhovory

HFFest: Sporťáček v Brně nabídne zábavu i známé sportovce

 

sportacek big

hatefreeHateFree Culture
Autor

Článek redakce HateFree Culture

13
září
2017

V sobotu 16. září proběhne ve Sportovním areálu Komec v Brně od 10 do 18 hodin sportovní festival pro děti Sporťáček, který letos přijal označení HateFree Fest. Sporťáček je největší náborový festival v České republice, který už ke sportu přivedl více než 15 000 dětí. Atletika, golf, karate, lezení, ale i headis, jugger nebo korfbal. Cíl je stále stejný – přijít, vyzkoušet a vybrat si sport, který bude bavit. Ukázat sportovní možnosti, jež jednotlivá města nabízejí, a užít si volný den sportováním a pohybem. Návštěvníci se letos můžou těšit na setkání s olympijským medailistou Tomášem Prskavcem. Vstup na festival je zdarma a rodiny s dětmi jsou samozřejmě více než vítány!

S dětmi letos, podobně jako předchozí ročníky, budou sportovat hvězdy české sportovní scény – Jaromír Jágr, Jiří Prskavec, Gabriela Koukalová, Klára Spilková, Martin Šonka a plno dalších. Program budou moderovat Zorka Hejdová, Zdeněk Piškula a Ema Klementová.

sportacek 2

V letošním roce festival představuje dvě novinky – překážkovou dráhu Ninja race, na které bude v každém městě probíhat závod o titul Festivalového ninjy, a čtyři postavičky, které mají vlastní show na pódiu.

sportacek 4

Po Brně se Sporťáček rozjede také do dalších měst. 23. září se na něj můžete těšit v Plzni a 28. září v Litvínově.

Sledujte aktuality k brněnskému Sporťáčku skrz událost na Facebooku!

sportacek 1

Foto: FB Sporťáček

Čtěte dále

„Vietnamský dril vztahům nepomáhá.” Navzdory rodičům skončil u filmu. Je nominován na Lva

Český herec vietnamského původu Lukáš Tran se narodil v Mostě. Většinu života pak prožil v Opavě, kam se rodiče odstěhovali za obchodem. Přestože je jeho oficiální jméno Duy Anh Tran, používá dnes včetně komunikace s rodinou českou přezdívku Lukáš, kterou mu matka s otcem po poradě s českou chůvou dali. Lukáš vystudoval bakalářský program marketingové komunikace na Fakultě multimediálních studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, pracovat začal jako produkční u filmu. Před časem zareagoval na inzerát herce a režiséra Jiřího Mádla, který do svého nového filmu Na střeše hledal Vietnamce. A přestože Lukáš nikdy před kamerou nestál, konkurz vyhrál. Nyní je za svůj výkon nominován na Českého lva a herectví je nyní jeho hlavní pracovní náplní i vášní.

Lukáš Houdek 19. 2. 2020

Tragédiemi opředená syrská samoživitelka finišuje studium práv. Brzy začne odznovu v Británii

Jako jednadvacetiletá uprchla ze Sýrie opředená řadou tragických zážitků a ztrát. Ty pokračovaly i po nalezení útočiště v sousedním Jordánsku. Po řadě kopanců a existenčních problémech se díky své cílevědomosti a talentu ocitla na univerzitě. A brzy spolu s rodinou začne nový život ve Velké Británii. Ta jí ve spolupráci s UNHCR, která její příběh přinesla, dala šanci.

Lukáš Houdek 20. 2. 2020

„Společnost se námi ráda dojímá, zároveň sama vytváří bariéry,“ říká aktivistka lobbující za práva lidí s postižením

„Princip inspiračního porna je takový, že je postižení považováno za cosi strašného, co má tedy fungovat jako motivace pro tzv. normální lidi. To by ale samo o sobě nemělo znamenat, že dojímat se je nemístné. Společnost je obecně hodně nastavená na to, že postižení je strašná věc, zároveň ale zůstává pasivní vůči odstraňování bariér. Chybí předpoklad, že postižení je obtížné právě kvůli překážkám, které by se ale daly odstranit,” říká Jitka Rudolfová. Od narození má dětskou mozkovou obrnu, je na vozíku. Vystudovala Karlovu univerzitu a pracuje pro festival Jeden svět. 

Adéla Gálová 20. 2. 2020

Jako student byl znásilněn. Dnes pomáhá dalším mužům s podobnou zkušeností

Alex Feis-Bryce je ředitelem britské organizace SurvivorsUK, která se zaměřuje na pomoc obětem znásilnění z řad mužů. Tou se stal ve studentském věku i on sám. „Věřím, že mi něco hodil do pití. Nevím to na sto procent, ale po tom, co jsem se napil, jsem najednou začal být malátný. Pak jsem usnul a on mě odnesl nahoru do ložnice. Nedlouho po tom mě znásilnil,” vzpomíná. Podle něj muži často takové zážitky před okolím tají. Bojí se posměchu, cítí současně vinu. O poradenství a skupinové terapie v rámci činnosti organizace je však enormní zájem. „Máme dlouhý waiting list,” říká. On sám se se svou zkušeností podle svých slov vyrovnal bez pomoci odborníků. Lékem mu bylo sdílení a v posledních letech zejména jeho práce.

Lukáš Houdek 20. 2. 2020

Agentura pro sociální začlěňování - logo

Úřad vlády České republiky - logo

eea grants

CT-V2-lgv2

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.