Žena si nechala upravit tetování, aby odpovídalo identitě jejího trans syna

Obrázek: trans-son-tattoo-main

Už patnáct let zdobí paži Lindsey Peace z Kanady tetování, na němž jsou vyobrazené její tři děti – Elliot, Hamish a Ace. Ale poté, co její nejstarší syn Ace v 15 letech oznámil, že se identifikuje jako chlapec, si Lindsey nechala své tetování upravit tak, aby odpovídalo genderové identitě jejího syna.

Ace řekl rodině o své pravé genderové identitě v roce 2015. Pro rodinu nebylo snadné smířit se s touto skutečností, jak však uvedla jeho matka, ukázalo se, že to nejlepší, co pro Ace mohli jeho nejbližší udělat, bylo přijmout ho takového, jaký je. „U trans dětí, které nemají podporu svých rodičů, je mnohem vyšší riziko sebevražd. To pro nás bylo klíčové,“ uvedli Acovi rodiče. 

Lindsey poté přemýšlela, jak upravit tetování, které nosila už dlouhé roky. Zvažovala dokonce jeho odstranění. Ale nakonec jí poradil tatér, který navrhl původní dívčí postavu přeměnit pomocí několika drobných změn na chlapeckou. A tak z růžových šatů udělal modré triko s krátkými kalhotami, květinu, která původně zdobila dívčí šaty, přeměnil na prak a nakonec ubyly i culíky. 

Obrázek: trans-tetovani

Když Ace uviděl nově upravené tetování, byl nadšený. „Moc to pro mě znamená. Je to důkaz, že mi moje máma důvěřuje a že mě přijímá takového, jaký jsem,“ uvedl dnes 22letý Ace. 

„Pokud přijmete své děti už od prvního dne, uvidíte, jak jsou každým dnem na své cestě šťastnější a šťastnější. Ace se nechal poprvé v životě ostříhat. Míval dlouhé vlasy, nyní jsou krátké. Hned druhý den vypadal mnohem spokojeněji. Prostě to k němu sedí,“ uzavírá Acův otec. 

Foto: Steve Peace Tattoo