Vlci na hranicích vstupují do HateFree distribuce. Promítejte je i ve vaší obci!

Obrázek: vlci-main

Jedna malá obec na Broumovsku a dva nesmiřitelné tábory sousedů. Do krajiny se totiž vrátili vlci, kteří napadají dobytek místních. Jedni by je proto stříleli, druzí se chtějí naučit s chráněným zvířetem žít a jeho návrat do přirozeného prostředí respektovat. O vzájemném nepochopení a (ne)možnosti se dohodnout pojednává cenami ověnčený dokumentární film Martina Páva Vlci na hranicích. Ten nyní vstupuje do HateFree distribuce, a promítat ho tak ve svém městě můžete i vy!

Od té doby, co byli vlci uznáni za ohrožený druh a začalo se s jejich ochranou, vlčí populace ve střední Evropě stále narůstá. Film Vlci na hranicích se zaměřuje na společnost, kterou vlk fascinuje, ale i děsí. Přestože mnoho lidí ve vlcích vidí šanci pro obnovu divoké přírody, najde se i spousta takových, kteří si vlka v přírodě nepřejí a rádi by jej vyhnali mimo dosah svých obydlí. Film se odehrává na Broumovsku, na hranici České republiky s Polskem. Během posledních let region neustále čelí mnohým útokům vlků na stáda ovcí. Společnost je tak rozdělená na ty, kteří proti vlkům bojují, a ty, kteří se je snaží ochránit. Skrz osobní příběhy vybraných protagonistů film hledí hluboko do motivace lidí takto jednat a dotýká se archetypálního tématu – „člověk versus příroda".

Obrázek: vlci-1

Na filmu se podíleli

Režie: Martin Páv
Scénář: Martin Páv
Kamera: Petr Racek
Hudba: Jiří Trtík
Produkce: Zuzana Kučerová
Střih: Matěj Beran
Zvuk: Adam Bláha
Česká republika, vyrobeno 2020. Film je v českých kinech od 3. června 2021.

Uspořádejte projekci i vy!

Stopáž filmu je 78 minut. Film dostanete prostřednictvím služby Vimeo, odkud ho můžete přímo promítat, nebo si ho stáhnout do počítače. Film je určen pouze k projekci, na které se s HateFree Culture domluvíte (bohdana@hatefree.cz). Jakékoli další šíření filmu je zakázáno a bylo by porušením autorských práv.

Poplatek za projekci, který se platí distributorovi filmu, je 500 Kč za projekci s max. počtem 20 diváků a 1000 Kč za projekci pro více než 20 diváků. 

Hosté do diskuze po projekci filmu

Pokud máte zájem spojit projekci i s následnou diskuzí o tématu, můžete pozvat tyto hosty k osobní nebo online účasti. Samozřejmě záleží, zda jim bude vyhovovat termín. Počítejte s tím, že byste jim měli pokrýt cestovní výdaje a ubytování. 

  • Martin Páv, režisér filmu
  • Lenka Štíhlová, protagonistka filmu, majitelka biofarmy se sýrárnou ve Zdoňově
  • Tomáš Havrlant, protagonista filmu, starosta obce Vernéřovice a chovatel ovcí

Rádi byste uposřádali projekci Vlků na hranicích také ve vaší obci? Máte otázky k projekci? Nebo vás zajímají další filmy v HateFree distribuci? Napište na bohdana@hatefree.cz nebo volejte na číslo 704 657 866.

Foto: Petr Racek

Obrázek: vlci-2