Jako malý pod stromkem opakovaně nenašel nic. A tak už 50 let zdarma vyrábí dárky pro chudé děti

Obrázek: veteran-vanoce-hracky-small

Vánoce obvykle bývají pro děti obdobím těšení se na vánoční strom a hlavně dárky pod ním. Ne na všechny děti však dárky čekají. Rodiny, které se ocitají ve finanční tísni, si často dárky mohou dovolit jen velmi omezeně nebo vůbec. Jim Annis je 80letý veterán, který již padesát let vyrábí hračky pro děti ze sociálně slabých rodin, aby i ony našly pod stromečkem něco pěkného a Vánoce si užily. Když Armáda spásy rozdává potřeným jídlo a oblečení, já rozdávám hračky," říká Jim.

Každý rok Jim ručně vyrobí až 300 hraček, které pak věnuje Armádě spásy ve floridském Sanfordu. Od sousedů a lidí z okolí dostává zbytky dřeva, ostatní materiál potřebný na výrobu hraček kupuje sám, což ho ročně vyjde asi na tisíc dolarů. Důležitější než peníze je pro něj udělat radost dětem. Sám totiž ví, jaké to je, nenajít o Vánocích pod stromečkem nic. Zažil to hned několikrát. "Můj otec pracoval, ale nestačilo to. Je těžké mít bohaté Vánoce s pěti dětmi," svěřil se.

veteran vanoce hracky 2

A tak nejen před Vánoci tráví celé dny v kůlně u svého domu výrobou hraček. Ze dřeva je schopný vyrobit nákladní auta, hasičské vozy i prasátka na kolečkách nebo panenky. Spoustě dětí tak připravil krásné Vánoce. "Když se mě lidé ptají na cenu hraček, odpovídám, že největší odměnou je pro mě úsměv dětí. Doufám, že tohle budu moci dělat co nejdéle," uzavírá.

veteran vanoce hracky 3

Foto: Repro ABC 11