„Toužím po županu a šatech do kostela,“ svěřila se chudá žena řidičce Uberu. A nevycházela z údivu

Obrázek: uber-jabbar-small

Lamiyah Jabbar se ve svém volném čase věnuje práci řidičky společnosti Uber ve státě New York. Jedno srpnové ráno vezla do práce Diane, která pracuje jako obsluha v rychlém občerstvení Tim Hortons. Jak si spolu ženy během jízdy povídaly, Diane se zmínila, že už se těší na Vánoce. Doufala totiž, že by mohla dostat župan, boty na doma a šaty do kostela. Ačkoli se mohou tyto věci zdát jako běžné, Dianin rozpočet je velmi omezený, protože, jak se také Lamiye svěřila, stará se o svá vnoučata. „Říkala mi, že pečuje o vnoučata, a tak jí nezbývají peníze na to, aby si koupila něco pro sebe,“ sdělila Jabbar CBS News.

Poté, co Lamiyah odvezla Diane do zaměstnání, rozhodla se, že už ten den žádné další zákazníky nesveze a vydala se na nákup do obchodního centra. Poté se vydala zpět do restaurace s rychlým občerstvením, zastavila u okénka rychlého výdeje a překvapené Diane předala balíček. Našla v něm nejen nové šaty, ale také dárkovou kartu v hodnotě 50 dolarů, aby si mohla Diane koupit další věci, které si přála k Vánocům.

„O tomhle jsem přemýšlela od chvíle, kdy vystoupila z auta. Tak jsem musela něco udělat,“ napsala Lamiyah Jabbar na svůj Instagram. „Umíte si představit, že čekáte na Vánoce proto, abyste dostali župan, boty na doma a šaty do kostela? Často vnímáme takové věci jako samozřejmé. Ale proč někomu nepomoci, když můžeme?“ dodává Lamiyah.

A jaká byla reakce Diane? „Pane Bože! Moc děkuji! Tohle byl příšerný den a vy jste ho udělala o moc lepší!“ radovala se. Lamiyah jí pak nabídla, že pro ni po práci přijede a odveze ji domů zdarma. „Jsem člověk, kterému když svěříte své problémy, pomůže,“ dodala Lamiyah. Když navíc Diane předávala šaty, zmínila, odkud jsou a že pokud by se jí nelíbily, najde u nich účtenku a může je vrátit nebo vyměnit.

Předání „vánočních dárků“ nahrála Lamiyah na video. Později vysvětlila, že obvykle dobré skutky na sociálních sítích nesdílí. V tomto případě však udělala výjimku ve víře, že inspiruje své sledující, aby také udělali laskavost pro neznámé lidi. Video má dosud přes 24 tisíc zhlédnutí a lidé přidávají nadšené komentáře.
Laskavé gesto může pomoci potřebnému člověku a zároveň udělat radost řadě dalším.

Foto: Repro Instagram Lamiyah Jabbar