Studující samoživitelka neměla hlídání pro své dítě. Během výuky jí ho hlídali sami učitelé

Obrázek: ucitel-hlida-dite

Traniece Brown-Warrens je ředitelkou na základní škole Markham v Portlandu, ve státě Oregon. V budoucnu by se ráda stala inspektorkou, začala proto dojíždět do Texasu na víkendovou výuku doktorandského studia. 36letá Traniece je zároveň pěstounkou 7měsíčního chlapce, kterého vychovává sama a pro něhož neměla na víkend, kdy potřebovala jet do školy, hlídání. Vyučující ji podpořili a s chlapcem jí srdečně pomohli.

V únoru se Traniece stala pěstounkou a o měsíc později měla jet do školy do Texasu. Ve všední dny chodí chlapec do jeslí, nicméně na víkend neměla nikoho, kdo by ho pohlídal. Kontaktovala proto své vyučující, zda by se nemohla zúčastnit výuky online, nebo přivézt dítě s sebou. „Klidně přijeďte s ním,“ povzbudili Traniece vyučující.

A tak na víkendový kurz přijela pěstounka i se svým svěřencem. „Byl velmi zvídavý a neplakal. Choval se u mě, když jsem si dělala poznámky a účastnila se výuky. Dělala jsem několik věcí najednou, jak už to u rodičů bývá,“ popsala výuku s dítětem Traniece. Nicméně během výuky dalšího předmětu už potřebovala, aby jí chlapce někdo držel, potřebovala si totiž nejen dělat poznámky, ale také spolupracovat s kolegy ve třídě. A tak se ostatní studenti nabídli, že chlapce pochovají, střídali se a nakonec se o něj přihlásil samotný vyučující, Bobby Ott. „Nezapomeňte na mě! Taky si ho chci pochovat!“ řekl a dalších 30 minut přednášel s dítětem v náručí. S radostí si ho k sobě vzala i další vyučující, docentka Angela Urick. Pro vyučujícího Otta byla pomoc své studentce samozřejmostí, jeho matka totiž byla samoživitelka. „Traniece je dynamická a opravdová. Když vidíte někoho s takovým odhodláním, chcete mu pomoci,“ uvedl.

Traniece vyučujícího s dítětem v náručí vyfotila a fotku s poděkováním zveřejnila na Twitteru. „Moje matka mě porodila v 17 letech a kvůli mateřství odešla ze školy. Díky její oběti mám silný základ pomáhat dětem,“ svěřila se Traniece a doufá, že bude moci být svému svěřenci vzorem a dokáže ho inspirovat k tomu, že může jít za svými sny.