Stěhovací firma zdarma pomáhá obětem domácího násilí opustit agresora. "Zachránili mi život," říká jedna z nich

Obrázek: stehovaci-dn-small

Jednoho dne byli dva bratři středoškoláci z Kalifornie požádáni, aby pomohli se stěhováním rodičů jejich kamaráda, a to za symbolických 20 dolarů a pizzu. Práce jim šla od ruky a přivýdělek se jim coby aktivním sportovcům nesháněl snadno, a tak Aaron a Evan Steedovi postupně založili stěhovací firmu Meathead Movers. Jak se jejich společnost rozrůstala a lidé si jejich služby chválili, čas od času se bratrům ozývaly zoufalé ženy, které potřebovaly co nejrychleji opustit domácnost a se svými věcmi se přestěhovat. Protože oběti domácího násilí jsou často odříznuté od finančních prostředků, Aaron s Evanem se rozhodli stěhovat oběti domácího násilí zdarma.

stehovaci DN 1

„Po každém takovém telefonátu jsme vždycky doslova skočili do auta a jeli na místo," vypráví Evan Steed. K nejhorším situacím docházelo, když se agresor uprostřed stěhování vrátil domů. Právě jedna z takových situací byla impulzem pro zahájení spolupráce s azylovým domem pro ženy, aby byli během stěhování v bezpečí jak bratři, tak oběti domácího násilí. „Výhodou je, že azylový dům prověří žádost o pomoc, poskytne ženám poradenství a když se dostaneme na místo, zajistí, aby stěhování proběhlo bezpečně a že je pro všechny případy policie schopna urychleně přijet," vysvětlil pro Good News Network Aaron Steed. Ředitelka azylového domu pro ženy, Beth Raub, potvrdila, že jeden z jeho zaměstnanců je vždy na místě pro případ, kdyby došlo k nějaké riskantní situaci.

stehovaci DN 2

Od té doby se společnost rozšířila do několika dalších kalifornských okresů. Jakmile někde otevřou Meathead Movers novou pobočku, jejich první cesta vede do místního azylového domu pro ženy. „Je to výjimečná služba, kterou rádi poskytujeme. Taková stěhování jsou pro nás velmi osobní a naši zaměstnanci jsou na sebe právem hrdí," uvedl Aaron a dodal, že pomáhají všem obětem domácího násilí, tedy ženám i mužům.

stehovaci DN 3

Jednou z žen, kterým bratři pomohli, byla i 37letá Angela. „Začala jsem vztah s někým, o kom jsem si myslela, že je úžasný. Jenže za pár měsíců se všechno změnilo. Přišlo intenzivní psychické týrání, které přešlo ve fyzické a vyústilo v pokus o vraždu," vzpomíná Angela. Díky azylovému domu dostala kontakt na rodinnou stěhovací firmu Meathead Movers. Je jim podle svých slov velmi vděčná. Své služby jí poskytli zdarma a protože znali její situaci, i když ne do detailů, byli schopní jí poskytnout zcela profesionální pomoc a podporu. „Zachránili mi život," dodává. Dnes je firma Meathead Movers jednou největších nezávislých stěhovacích společností v Kalifornii.

Foto: FB Meathead Movers