Dánskou verzi StarDance vyhrál mužský taneční pár

Obrázek: stardance-dansko-small

Výhercem dánské verze populární taneční soutěže StarDance, kde se známé osobnosti pod vedením profesionálních tanečníků učí tančit, se stal stejnopohlavní pár. Herec Jakob Fauerby s tanečním partnerem Silasem Holstem se stali miláčky publika i poroty už během prvního kola. „Nestáli bychom tu, kdyby Dánsko nemělo otevřenou mysl a odvahu k takovému kroku,” uvedl po vyhlášení výsledků Holst.

Když byl dvaačtyřicetiletý komediální herec Jakob Fauerby osloven k účasti v populárním tanečním pořadu, souhlasil. Avšak s podmínkou, že bude tančit s mužským partnerem. Organizátoři ho tak spárovali s šestatřicetiletým Silasem Holstem. Herec chtěl podle svých slov ukázat, že dva muži mohou spolu tančit, aniž by muselo jít o aktivismus. „Vnímám téměř jako povinnost ukázat, že obyčejní lidé mohou být přirozeně spolu, aniž by museli nutně dělat nějaké gesto,” popsal v říjnu pro dánský portál BT Fauerby.

Samotný taneční pár už v říjnu přiznal, že i přes značnou popularitu ne všichni ze sledujících účast stejnopohlavního páru vítali. Někteří psali přímo na jejich sociální sítě, že je jejich účast v soutěži „nepřirozená”, jiní zase hádali, kdo z nich asi je „muž” a kdo „žena”. Pár si však vedl výborně nejen co do oblíbenosti u diváků, ale také získával vysoké hodnocení poroty. Z osmi kol nasbíral celkem čtyřikrát nejvyšší skóre.

stardance dansko 2

Později po vyhlášení výsledků nasdílel taneční pár na svém Instagramu selfie s emotivním komentářem. „My jsme vyhráli! Je to naprosto šílené a absolutně skvělé. Děkujeme vám všem za úžasné zprávy a obrovskou podporu během posledních 12 týdnů,” napsal herec Fauerby. „Jsem tak hrdá, že má dcera, její starší brácha a další malí kluci a holky mohou jít do světa a milovat tak, jak chtějí a tančit s tím, kým jen chtějí,” dodal.

stardance dansko 1

Silným slovům se neubránila ani jedna z porotkyň, Marianne Eilhilt, když ve finálovém kole po jejich vystoupení řekla: „Jsem tak hrdá, že žiji v zemi, kde to dva muži mohou dotáhnout až do finále.”

Úvodní foto: Repro TV 2

Další foto: Instagram Jakob Fauerby