Sedmiletý chlapec zachránil tonoucí batole. V USA je utonutí nejčastější příčinou úmrtí dětí

Obrázek: 7lety-hrdina-main

Koncem července trávil 7letý Massiah Browne se svými příbuznými v kalifornském Sacramentu den u bazénu, který patří bytovému komplexu, kde bydlí. Během koupání si všiml, že něco není v pořádku. „Hrál jsem si v bazénu a pak jsem na jeho dně uviděl chlapce,“ řekl Massiah. „Tak jsem šel pro něj.“

Ponořil se tedy pod vodu a několika tempy doplaval k tříletému dítěti, které vytáhl na hladinu. Tam už mu s dítětem pomohla jen o dva roky starší příbuzná, 9letá Savannah. Jakmile si dospělí všimli, co se stalo, zavolali 911 a spěchali dětem na pomoc. Matka dítěte zahájila resuscitaci a přivolaná záchranná služba mu pomohla se znovu nadechnout. Bylo však v kritickém stavu.

Obrázek: 7letyy

Otec 7letého Massiaha je olympijský boxer a reprezentoval USA v olympijských hrách v Londýně v roce 2012. O svém synovi říká, že miluje vodu a plave v ní jako ryba. I přesto byl v šoku, když se dozvěděl, že v bazénu zachránil tříleté dítě před utopením. „Je nesmírně empatický, takže když něco takového udělá, není to u něj nic neobvyklého. Jen je hrozné, že je mu 7 let a už musí zachraňovat tonoucí dítě,“ uvedl

Příběh má šťastný konec. Massiahova matka, Tiara Delvalle, je v kontaktu s rodinou tonoucího chlapce a podle nich se mu daří dobře. „Je to zázrak,“ dodala Tiara Delvalle.

Ve Spojených státech je utonutí nejčastější příčinou smrti dětí ve věku od 1 do 4 let a druhou nejčastější příčinou úmrtí dětí do 14 let. Čísla se o moc neliší ani v případě České republiky. U nás se každoročně utopí kolem 200 lidí, z nichž více než desetinu představují děti. Právě u dětí v Česku je utonutí druhou nejčastější příčinou tzv. úrazové smrti. 

Foto: Tiara Delvalle | Facebook