Přijďte debatovat o body image v gay komunitě s protagonisty podcastové série KULT

Obrázek: kult-web-fotka-w1280

Ve středu 10. srpna proběhne od 17:30 debata k naší podcastové sérii KULT, který pojednává o body image v gay komunitě. Debata, která probíhá v rámci festivalu Prague Pride, představí některé z protagonistů této dokumentární série.

Pětidílná podcastová série KULT zkoumá téma body image v gay komunitě. Její autor Lukáš Houdek v ní volně navázal na svůj podcast Hrana. Při jeho natáčení totiž zjistil, že toto téma má v případě neheterosexuálních mužů svůj vlastní historický i společenský kontext.

Kde mají nejistoty ohledně vlastního těla původ? Kam až mohou vést? Jakou roli v tom hrají sociální sítě a seznamovací aplikace? Je možné v gay komunitě spokojeně stárnout? Proč je kladen tak velký důraz na maskulinitu? A proč feminnější gayové čelí i v rámci komunity stigmatizaci? A dá se z často vyčerpávajícího běhu za ideálem vystoupit a mít rád sám sebe? To jsou otázky, na které se KULT hledá odpovědi. A bude se jim věnovat také debata, na níž vystoupí někteří z jeho protagonistů.

Debatovat s vámi bude Michal, který už více jak 20 let bojuje s bulimií a o své zkušenosti promluvil v prvním dílu KULTu. O svém životě promluví také Viktor, který své svalnaté tělo odhaluje na sociálních sítích a seznamovacích aplikacích, o čemž promluvil ve druhém díle. Jejich výpovědi zasadí do kontextu výzkumník v oblasti sexuality Michal Pitoňák. Debatu moderuje autor podcastu – a manažer kampaně HateFree Culture – Lukáš Houdek.

Debata proběhne ve středu 10. srpna od 17:30 ve velkém sálu Pride Housu na Střeleckém ostrově v Praze. 

KULT je možné poslechnout na podcastových aplikacích v rámci doku-podcastu Exteriéry, nebo přímo zde.

Obrázek: kult-ctverec-w1280