Seniorovi při nákupu nevyšly peníze. 17letá pokladní mu nákup zaplatila ze svého

Obrázek: pokladni-nakup-senior-small

Pan Layne McKeel z Georgetownu v americkém Tennessee se rozhodl dojít si do místního obchodu s potravinami Fresh n´ Low na nákup. Před tím si totiž vyzvedl peníze, které mu, coby částečně invalidnímu, pravidelně chodí. Nákup mu mladá pokladní spočítala na 173 dolarů. „Když řekla, že to dělá 173, řekl jsem ,pane Bože´, vyndal jsem si peněženku a měl v ní jen 140 dolarů,“ vzpomíná pan McKeel.

Vysvětlil tedy pokladní, že mu chybí peníze, a chtěl proto z nákupu některé položky odebrat, aby s penězi vyšel. To mu však slečna za pokladnou nedovolila a trvala na tom, že muži celý jeho nákup, tak jak je, zaplatí.

pokladni nakup senior 1

„Šlo o základní zboží, tak jsem prostě... no víte... a on se mě zeptal, co mi dluží. Řekla jsem mu, že nic, že to je v pořádku,“ vysvětlila 17letá pokladní Elizabeth Taylor pro WRCB. Když se později novináři Elizabeth ptali, co ji inspirovalo k tak laskavému gestu vůči cizímu člověku, odpověděla: „Vidíme hodně starších lidí, kteří se snaží nakoupit si potraviny, ale v mnoha obchodech zboží chybí a oni na to doplácejí. Tak se jim snažím pomoci, když můžu.“

Pro mladou pokladní šlo o nepříliš významnou pomoc. Seniora svou laskavostí však téměř dojala a poté o ní mluvil jako o andělu, který mu rozzářil den.

Foto: Repro RCB TV