Nespravedlivě odsouzení muži byli po 20 letech propuštěni. Díky důkazům v podcastu

Obrázek: clark-se-vita-po-propusteni-se-svym-otcem

Darrell Lee Clark a Cain Joshua Storey byli teprve 17letí teenageři, když byli odsouzeni za vraždu jejich 15letého kamaráda. Ten zemřel na střelné zranění na oslavě v roce 1996. Nyní po více než dvaceti letech opustili bránu věznice v americké Georgii. Podcastu a neziskové organizaci se totiž podařilo prokázat jejich nevinu.

„Nenapadne vás, že by se vám něco takového mohlo stát. Nikdy jsem si nemyslel, že strávím více než polovinu života ve vězení, zvlášť za něco, co jsem neudělal. Jsem rád, že po 25 letech konečně vyšla pravda najevo,“ svěřil se po svém propuštění Darrell Lee Clark. On i Cain Joshua Storey za takový obrat ve svém případu vděčí neziskové organizaci Georgia Innocence Project a podcastu Proof Crime, bez nichž by podle svých slov byli i nadále ve vězení.

Obrázek: nespravedlive-odsouzeni1

V podcastu Proof Crime se jeho autorky, Susan Simpson a Jacinda Davis, začaly v roce 2020 věnovat i případu Clarka a Storeyho a zpovídaly dva klíčové svědky. Ti vypověděli, že tehdy v roce 1996 na onom večírku se 15letý Brian Bowling zastřelil sám během ruské rulety. Zbraň mu údajně podal Cain Joshua Storey. Druhým svědkem byl sluchově postižený muž, který podle autorek podcastu nebyl schopne rozlišit události tohoto případu a podobného, k němuž došlo o deset let později. Také prý nikdy neviděl Darrella Leeho Clarka proběhnout dvorkem Briana Bowlinga, což byl původně primární důvod pro jeho obvinění z Bowlingovy vraždy. „Pokud by byla provedena pitva, ukázalo by se, že se jednalo o střelné zranění, které si muž způsobil sám. Pitva však byla odmítnuta,“ uvedl advokát Caina Joshuy Storeyho, Luke Martin. 

Obrázek: nespravedlive-odsouzeni2

Nyní už však muži mohou slavit. Na svobodu byli propuštěni v prosinci 2022. „Jsme šťastní, že jsou po takové době konečně doma. Dvacet pět let je neuvěřitelně dlouhá doba strávená ve vězení za zločin, který jste nespáchali,“ uzavírá Clarkova advokátka Meagan Hurley. 

O případu a jeho vyšetřování si můžete více přečíst zde.
Foto: FB profil Georgia Innocence Project