Neslyšící dívka byla v šoku, když na ni v Disneylandu začala princezna Anna znakovat. Video ze setkání má miliony zhlédnutí

Obrázek: img

Návštěva Disneylandu bývá jedním z nejkouzelnějších zážitků jak pro děti, tak dospělé. Park se navíc snaží být otevřený všem i návštěvníkům s různými druhy zdravotního omezení a hendikepem. O tom se mohla přesvědčit Zoe Tapley, která je neslyšící. Při návštěvě Disneylandu se na místech určených ke společnému fotografování s nejznámějšími disneyovskými postavami setkala také s ženou v kostýmu princezny Anny ze známého animovaného filmu Frozen. Ta na neslyšící Zoe k překvapení všech začala znakovat americkým znakovým jazykem.

Tato návštěva Disneylandu byla pro Zoe v pořadí druhá. Bylo to však poprvé, co se dala pomocí znakového jazyka do řeči s disneyovskou postavou. „Zoe byla v šoku. Byla nadšená, že si může s princeznou z filmu Frozen popovídat, aniž bychom jí s manželem tlumočili. Nakonec jsme všichni plakali, protože to byla naprosto výjimečná chvíle,“ vzpomíná na setkání Zoeina matka Jeanette Tapley. 

Nejde však o jediné podobné setkání, kdy zaměstnanci parku mohli s neslyšícími návštěvníky mluvit pomocí amerického znakového jazyka. Už o několik let dříve, v roce 2016, si postava v kostýmu Captain America povídala znakovým jazykem s návštěvníkem. 

Disneyland od roku 2010 pracuje na inkluzivním prostředí a zdá se, že snahy přinášejí své ovoce. „Disneyland má několik skvělých služeb pro sluchově hendikepované,“ uvedla Tapley a zmínila například představení tlumočené do znakového jazyka. Podle ní si málokdo uvědomí, jak jsou zábavní parky nepříznivé k neslyšícím návštěvníkům, dokud jimi sami rodiče neprocházejí s neslyšícím dítětem. 

Video, které Zoeina matka Jeanette Tapley při setkání se znakující princeznou, získalo na TikToku od konce července přes dva miliony zhlédnutí. „Jsme velmi vděční! Zoe si čte komentáře od lidí a vědět, že není sama, je pro ni velmi důležitý pocit. Jsme tak moc věční princezně Anně. Vždy bude Zoeinou nejoblíbenější princeznou,“ dodala Jeanette Tapley.