Muž zdobí dětské rakve. Rodičům tak pomáhá vyrovnat se se smrtí dítěte

Obrázek: rakev2

Nápisy „Nezapomenutelný malý Sawyer,“ a „Miluju vás, mami a tati,“ doprovodily kresbu Mickey Mouse letícího na koberci nebem. Takto nechali rodiče ozdobit rakev pro svého dvouletého Sawyera, který utonul. A protože právě Mickey byl jeho nejmilovanější pohádkovou postavou, zdobí i jeho rakev. „Myslím, že to symbolizuje smíření v tragické události. Věřím, že Sawyer odpočívá v pokoji,“ uvedl ke svému dílu 25letý Casey Lawhon.

Zájem a cit pro takovou práci vyvěrá z Caseyho vlastních prožitků. Letos v lednu přišel o svou 21letou sestru poté, co si vzala tabletu Oxykodonu (silný lék proti bolesti), která však byla smíchána s fenylanem, syntetickým opioidem. Casey Lawhon tehdy vlastnil obchod s čalouněním do vozidel v Mississippi, a tak využil svých schopností a sestřinu rakev pokryl šedivou látkou s růžovými květy. Chtěl tak uctít její památku tím, co podle něj vystihovalo její charakter. „Byla to první rakev, kterou jsem kdy ozdobil. Udělal jsem to pro ni,“ uvedl

Po pohřbu sestry Caseyho oslovilo několik majitelů pohřebních služeb, aby si v tomto odvětví otevřel vlastní podnikání. Ačkoli se zpočátku zdráhal, protože rakev pro sestru byla pouhou výjimkou z lásky k ní, nakonec svolil, protože ho začali oslovovat také rodiče, kteří přišli o své dítě. Takto se na něj jednoho dne obrátila rodina zesnulého 18měsíčního chlapečka. V tu chvíli si Casey uvědomil, co pro rodiče, kteří přišli o milované dítě, může takto upravená rakev znamenat. Chtěli vzdát hold svému synovi stejně, jak to chtěl samotný Casey udělat pro svou sestru. A tak se pustil do práce. „Neuvědomil jsem si nejprve, co to pro ně znamená. Tematicky polepené rakve přinášejí mír do duší rodičů. Mají pocit, že se se svým potomkem rozloučili, jak nejlépe mohli,“ říká Casey.  

Obrázek: rakev

Od února 2022, kdy s nezvyklým podnikáním začal, pokryl jedinečnými motivy rakve pro osm dětí a čeká na něj další řada objednávek. V případě kremace je schopen polepit také urnu s popelem. Podle Caseyho slov není snadné být neustále obklopen smrtí, je si ale vědomý toho, jaký význam to má pro pozůstalé. A tak navrhuje obaly a zdobí jimi rakve pro ty, kteří ztratili své milované. Vždy dává přednost rodičům, kteří se chystají pochovat své dítě, a někdy dokonce poskytne svou práci zdarma těm, kteří by si ji jinak nemohli dovolit. Pomáhají mu v tom i lidé ze sousedství, kteří mezi sebou na některé rakve vybírají peníze. Složili se tak na rakev dvouletého Sawyera a několik dalších.

Na Caseyho práci se můžete podívat také na jeho facebookové stránce In Memory Casket Wraps

Foto: In Memory Casket Wraps