Muž se nabízí jako náhradní otec na duhové svatby pro ty, které rodiče zavrhli

Obrázek: dan-blevins-main

Poté, co lidé z LGBT komunity vyjdou se svou orientací či identitou na veřejnost, opustí je nejen někteří jejich známí, ale i rodiny. Když si pak berou své partnery a partnerky, často není nikdo, kdo by na jejich svatbu přišel a tento významný den s nimi sdílel. To se rozhodl vyřešit Dan Blevins z Tennessee. Nejdříve chtěl sám jako otec být přítomen na duhových svatbách, později založil skupinu na Facebooku, skrze niž se mohou LGBT lidé spojovat se svými „náhradními rodiči“.

„Když jsem vedl v roce 2018 svou dceru k oltáři, uvědomil jsem si, že někdo na své svatbě nebo ani v životě takového rodiče nemá a bylo mi to strašně líto,“ vzpomíná Dan Blevins. A tak aby se ujistil, že na žádné duhové svatbě nebudou chybět důležití lidé, požádal skrze TikTok „náhradní rodiče“, aby podpořili LGBT páry v jejich slavnostní den.

Ve videu na TikToku Blevins žádá, aby se mu stejnopohlavní páry, které vědí, že na svatbě nebudou mít biologické rodiče, ozvaly. „Pokud se nebudou moci zúčastnit vaší svatby, mám přátele, kteří se zúčastní,“ uvádí ve videu. „Máme velkou síť maminek a tatínků, kteří chtějí být součástí vašeho velkého dne, a stále se rozšiřuje.“

Dana Blevinse inspirovala Sarah Cunningham, která založila LGBTQ advokáční skupinu Free Mom Hugs. Sarah Cunningham vydala v roce 2014 knihu o tom, jaké to je, být praktikující křesťankou a zároveň matkou homosexuálního syna. Později se zúčastnila pochodu hrdosti, kde s vlastnoručně vyrobenou plackou s nápisem Free Mom Hugs nabízela obejmutí lidem z LGBTQ komunity. A sám začal s myšlenkou, že by na každé svatbě, kde by o to stejnopohlavní pár projevil zájem, byl přítomen jako táta. 

Poté, co jeho původní video obletělo internet, založil se svojí kamarádkou Rae Ottou skupinu TikTok Stand In Families. Skupina má nyní své členy ve více než 60 zemích světa a podporuje komunitu, která často musí o své přijetí bojovat. Oba zakladatelé si přejí, aby taková skupina bývala existovala, když byli mladí. „Pro mě by to moc znamenalo. Myslím, že by mě to povzbudilo vyjít se svojí orientací ven dřív než v 21 letech,“ myslí si Otto. „Prostě vědět, že tě podporuje spousta lidí bez ohledu na to, kdo tě opustí. Protože po coming outu mě opustila spousta lidí,“ vzpomíná. 

Prostřednictvím této skupiny se spojila Amy Brinsfield s Tracy Dielman a následně jela čtyři hodiny na její svatbu. „Amy byla vlastně jediná, kdo přišel na svatbu,“ uvádíTracy, které prý z rodiny zůstala jen sestra. Ostatní ji nepřijali. „Bylo úžasné, že jsme se mohly vidět osobně, obejmout se a podpořit je v jejich významný den,“ vzpomíná Amy. V mnoha případech podpora neskončila u svatby a řada členů skupiny si spolu vytvořila pevné vztahy. 

Foto: Repro Today.com