Mladík našel přes dvacet let starý trezor. Jeho obsah vrátil majiteli

Obrázek: nalezeny-trezor

George Tindale ve volném čase prozkoumává za pomoci silného magnetu dno řek. Když se své zálibě věnoval před několika týdny i se svým otcem, našel na bahnitém dně trezor. K překvapení všech obsahoval bankovky v hodnotě tisíců australských dolarů.

„Bylo to neuvěřitelné!“ neskrývá nadšení 15letý George, který žije v britském Newarku. „Vytáhli jsme z vody trezor a v něm byly všechny ty peníze,“ popisuje svůj úlovek. S penězi našli také certifikát a platební karty. Ty už byly sice dávno neplatné, nicméně díky údajům na nich se Georgovi a jeho otci podařilo vystopovat původního majitele trezoru, Roba Everetta.

Obrázek: nalezeny-trezor3

George s otcem naložili nalezený trezor i s jeho obsahem a vydali se za Robem do Granthamu, kde podniká, aby mu jeho dávno ztracený majetek vrátili. „Byl jsem zcela u vytržení z toho, že mě dokázali najít,“ líčí Rob. „Mohli si ten nálet přisvojit a říct, že mě zkoušeli neúspěšně najít.“ Nic z toho se ale nestalo a Tindalovi vše, co našli, Robu Everettovi vrátili. 

Obrázek: nalezeny-trezor2

Když Rob viděl, jak George vypočítává hodnotu nalezených bankovek, velmi ho to zaujalo. Má totiž  firmu na správu majetku a někdo šikovný, jako je George, by se mu v týmu hodil. A tak Rob nabídl mladému Georgovi práci. „Kdybych prý kdykoli potřeboval pracovní zkušenosti po absolvování školy, mám u něj dveře otevřené,“ dodal George.