Diamantovou svatbu oslavili fotkami v původních šatech. „Miluji ho jako tehdy,“ říká 81letá Lucille

Obrázek: marvin-lucille-stone-small

Šedesát let. Přesně tolik letos uplynulo od svatby 88letého Marvina Stona a jeho 81leté manželky Lucille. Vzali se v roce 1960 v luteránském kostele v nebraském Sterlingu a vychovali tři děti. Nyní se na diamantovou svatbu rozhodli své výročí oslavit profesionálním focením, na které si Lucille oblékla šaty, v nichž šla k oltáři. 

marvin lucille stone 1

Marvin a Lucille se potkali v malém městě ve státě Nebraska, kde oba působili jako učitelé. O rok pozdeji už byli manželé. Obřad se konal v luteránském kostele, který podle Lucille už dnes nestojí. O to vzácnější je pro ně černobílá fotografie pořízená přímo před oltářem.

marvin lucille stone 2

Lucille se na focení k 60. výročí svatby oblékla do dlouhých krajkových šatů, které měla na sobě jako 22letá při svatebním obřadu v roce 1960 a které si sama ušila. Marvin měl na sobě, stejně jako tehdy, černý smoking, ač na rozdíl od šatů jeho manželky nebyly původní. Lucille své šaty podrobila několika úpravám. „Udělala jsem pár drobných změn vzadu, kam jsem našila vložku v bílé barvě, aby mi šaty v pase seděly i po třech dětech,“ prozradila.

marvin lucille stone 5

Focení se ujala Katie Autry. „Byla to pro mě nejvyšší čest moci zachytit lásku mezi těmito dvěma úžasnými lidmi. Během focení bylo naprosto zřejmé, jak moc o sebe vzájemně pečují, až jsem měla slzy v očích. Jsou úchvatným příkladem opravdové lásky, která přečká všechny časy. Bylo to focení, na které nikdy nezapomenu,“ řekla dojatá fotografka Katie Autry. O setkání s Marvinem a Lucille napsala i facebookový příspěvek, v němž sdílela tajemství na dlouhotrvající manželství, které jí pár prozradil. Na manželství se musí pracovat a partneři mají k sobě být laskaví. Je podle nich důležité nejprve přemýšlet, až poté mluvit. Radí, aby manželé vzájemně spoléhali sílu toho druhého, aby dokázali překlenout své vlastní slabosti. A nakonec nabádají zůstat silný ve své víře.

marvin lucille stone 6

„Cítím k němu to, co jsem cítila i tehdy, když jsme stáli před oltářem,“ svěřila se Lucille a zároveň dodala, že ani jim se nevyhnuly neshody. „Naše manželství nebylo dokonalé, to je potřeba říci. Ale když narazíte na překážku, zdoláte ji a jdete dál.“


marvin lucille stone 3

 Foto: Katie Autry