Žena zveřejnila fotku s menším manželem a okomentovala jízlivým komentářem. A spustila lavinu

Obrázek: lizz-adams-small

Jednou z konvencí, které společnost dosud prostupují, je pravidlo, že by muž měl být vyšší než jeho partnerka. Pár, u kterého je to naopak, bývá občas terčem poznámek nebo posměchu. Debatu na toto téma před Vánoci na Twitteru rozproudila Američanka Lizz Adams. „Abych byla upřímná, reakce byla mnohem větší, než jsem předpokládala. Nastalo to ve chvíli, kdy to pár větších profilů nasdílelo. Myslím, že to současně naštvalo spoustu lidí, kteří špatně pochopili můj záměr,” uvedla s odstupem.

lizz adams 1

Losangeleská herečka a spisovatelka na Twitteru zveřejnila fotografii se svým manželem. Už ze samotného snímku je zřejmé, že je vyšší než on. Připsala k němu , že je „vdaná za 168 centimetrového kinga,” a jízlivě dodala, že šťastně, zatímco ostatní jsou podle ní „vyghostované” 190 centimetrovými alkoholiky, kteří současně nejsou příliš inteligentní. Ale trvají podle ní na tom, že budou chodit jen s vysokými muži.

lizz adams 2

Její příspěvek vzbudil bouřlivý ohlas. Kromě toho, že nasbíral téměř 200 tisíc lajků a přes 25 tisíc sdílení, rozpoutal živelnou diskusi na toto téma. „Nechápu, proč mají lidé problém, když jsou ženy vyšší než jejich partneři. Je zabedněné zavrhnout celou skupinu jen proto, abyste se mohli dívat nahoru,” uvedla jedna z účastnic diskuse. „Myslím, že ta fotka dodává mnohým podporu. Stoprocentně na ní vypadá jako king. Který muž by nechtěl mít tak skvělé nohy omotané kolem sebe,” dodala.  

lizz adams 3

Zatímco někteří zareagovali urážkami - zejména na Lizzina manžela - do diskuse se zapojily desítky dalších lidí, kteří sdíleli podobné fotografie se svými partnery. „Můj muž je o patnáct centimetrů menší než já a strašně ho miluju,” nasdílela svou fotku s komentářem jedna z diskutérek. „Vyšší o deset cenťáků než můj 158 centimetrový king,” přidala se další a dodala, že jsou spolu už dva roky. „Mamka má 192 centimetrů, táta 180 a jsou spolu manželé skoro 20 let,” napsala uživatelka @sadlver. „Nikdo není víc sexy než můj 161 centimetrový manžel!” přidala fotku s partnerem další z žen.

lizz adams 4

Někteří se vymezovali proti způsobu, jaký pro svůj vzkaz herečka zvolila. „Malí chlapi nepijí?” zareagovala například jedna z uživatelek. Jiní ji kritizovali za to, že dělá z malého vzrůstu mužů přednost. „Pokud bys byla tak šťastná, jak píšeš, neměla bys potřebu útočit na výběr druhých. To se máš!” kritizuje její slova další. Jiným se zase nelíbilo údajné vysmívání se lidem s nízkým stupněm vzdělání. „Jsem komička, takže hodně používám hyperbolu. Mnoho lidí ale myslelo, že mluvím smrtelně vážně nebo že se snažím mluvit ošklivě o vysokých lidech, což vůbec nebyl můj záměr,” uvedla ke kritice v rozhovoru pro server Bored Panda. „Jsem vyšší než můj muž, kterého moc miluju. Jen jsem poukazovala na to, jak arbitrální požadavky na výšku jsou a že vyloučit potenciálního partnera jen pro jeho výšku by vám mohlo zabránit v setkání s někým opravdu jedinečným,” dodala.

lizz adams 5

„Myslím, že to je proto, jaké reakce lidé mají, když vidí ženu s menším mužem. Nemyslím, že to stigma platí také u ne-heterosexuálních párů. Je ale dojem, že ženy by měly být s muži, kteří jsou větší než ony,” myslí si. „A něco jako toxická maskulinita nutí muže si myslet, že musí být velcí a silní, aby byli mužní. Ale být dobrým mužem nemá nic dělat s tím, jak vypadáš.”

lizz adams 6

lizz adams 7

lizz adams 8

lizz adams 9

lizz adams 11

lizz adams 12

lizz adams 13

lizz adams 14

lizz adams 15

Foto: Twitter