15letý trenér učí seniory karate. Aby zůstali aktivní i v karanténě, vytváří pro ně výuková videa

Obrázek: karate-15lety-instruktor-small

Teprve patnáctiletý Jeffrey Wall je zakladatelem programu Golden Age Karate. V rámci něj začal v říjnu minulého roku učit základy bojového sportu seniory v pečovatelském domě v jeho rodném městě Dayton v Ohiu. Dva dny před závěrečnou hodinou kurzu byl však z důvodu šířící se nákazy koronaviru pečovatelský dům uzavřen. „Mrzelo mě to a nechtěl jsem je zklamat," řekl Jeffrey. Rozhodl se proto své úsilí nevzdat. Založil účet na Youtube, aby mohl své studenty z řad seniorů učit a motivovat alespoň online. Nyní doufá, že jeho nadšení bude „nakažlivější než nemoc”.

karate 15lety instruktor 1Jeffrey začal s tréninkem karate v šesti letech a ukázalo se, že je velmi nadaný. Před dvěma lety získal černý pás. Před začátkem pandemie docházel pravidelně do pečovatelského domu, kde se do jeho hodin zapojilo několik seniorů. A nepřišli se jen koukat. „Jedna pětadevadesátiletá studentka si lehla na zem v elegantním oblečení a udělala perfektních deset kliků! Při každé hodině se tomu teď smějeme,“ uvedl trenér. 

Zůstat v kontaktu

Jeffrey dává také soukromé lekce. Jednou z jeho žákyň je devadesátiletá Janice. Před karanténou nevynechala jedinou lekci a za její úsilí ji trenér chce odměnit žlutým pásem. Aby studenti věděli, že na ně i přes karanténu stále myslí, začal Jeffrey vyrábět balíčky s drobnými dárky ruční výroby, které mu zaslali dobrovolníci z okolí. Pro Janice tak vyrobil balíček s květinovými ornamenty z papíru  „Nemůžu se dočkat, až jí ho předám,” napsal na Instagramu.

karate 15lety instruktor 3

Jeho aktivit si nyní všimly i pečovatelské domy v okolí a projevily zájem o jeho kurz. Jeffrey se chce aktuálně soustředit především na své studenty, budoucí spolupráci se však nebrání. „Doufám, že pomůžu v dalších městech. A jednou třeba i v jiných zemích,” uzavřel.

karate 15lety instruktor 2

Foto: FB Golf Age Carate