Desetiletému chlapci zakázali učitelé ve škole kreslit. Dostal zakázku na pomalování stěn restaurace

Obrázek: doodle-boy-small

Desetiletý Joe Whale z Velké Británie miluje kreslení. I přesto, že ho dostalo do problémů, když si pravidelně kreslil do pracovních sešitů i během výuky ve škole, ho rodiče v jeho zjevném talentu podporují.  Přihlásili ho do odpoledního kroužku výtvarné výchovy, kde si učitelka brzy všimla jeho výrazného nadání a začala Joeovy kresby, se svolením jeho rodičů, sdílet na Instagramu. A stalo se něco úžasného.

doodle boy 1

Restaurace Number 4 v Shrewsbury oslovila právě přes Instagram Joeovu učitelku a zajímala se, zda by Joe mohl přijít a svými kresbami ozdobit jídelní prostory. A tak nyní každý den, když Joe skončí ve škole, jezdí se svým otcem do restaurace, kde kreslí na zdi. „Joe je opravdu talentovaný kluk, vyniká ve škole, je také skvělým fotbalistou a kriketistou, ale kreslení je jednoznačně jeho největší vášeň,“ prozradil Joeův otec Greg. Dodal v legraci, že je docela otravné, když je Joe ve většině věcí lepší než on.

doodle boy 2

„Ve škole mu vadilo, že je omezen výtvarnými možnostmi, a tak kreslil na bílou omyvatelnou plochu lavice. Z toho měl ale akorát problémy, tak jsme se s jeho matkou rozhodli přihlásit ho na mimoškolní kroužek kreslení. Chodí tam asi šest týdnů a nesmírně si to užívá,“ pokračuje Greg a s nadšením také popsal své pocity, když restaurace nabídla Joeovi zakázku na pomalování interiéru.

doodle boy 3

Obrovskou radost z nadaného žáka má i Kerry, učitelka na výtvarném kroužku. „Joe a já jsme se potkali před několika týdny. Byl otrávený z toho, že ve škole neměl na kreslení dostatek prostoru a navíc byl požádán, aby s kreslením přestal. Když jsem poprosila rodiče o pár ukázek jeho tvorby, abych ho zařadila do odpovídající úrovně, přesunuli jsme ho okamžitě do třídy pro starší,“ vypráví učitelka Kerry. „Jeho práce je velmi přesná a čistá. Vytvoří skvělé dílo přímo, bez jakékoli přípravy.“

doodle boy 4

Pokud nemáte možnost se vypravit přímo do pomalované restaurace v britském Shrewsbury, řadu Joeových kreseb najdete na jeho vlastní webové stránce, Facebooku nebo Instagramu @thedoodleboy.co.uk.

Foto: FB The Doodle Boy