Přítelkyni s alopecií holil hlavu. Z lásky a solidarity pak oholil hlavu i sobě. Odstartoval lavinu příběhů

Obrázek: eva-bari-small

Eva Barilaro, francouzská studentka práv z Monaka, má alopecii, neinfekční onemocnění, které způsobuje vypadávání vlasů a ochlupení. Jakmile jí vlasy o něco povyrostou, oholí si je. Tentokrát však proběhlo holení hlavy trochu jinak než jindy a záznam holení sdílený na TikToku nasbíral miliony zhlédnutí.

O natočení videa, které se původně objevilo na sociální síti TikTok, požádala Eva svého přítele. „Po několika měsících, co jsem nechala vlasy poprvé za 10 let vyrůst, jsem musela požádat přítele, aby mi je znovu oholil. Poprvé se toho ujal můj děda,“ vypráví Eva. Video zachycuje sedící Evu a jejího přítele, jak jí pečlivě strojkem holí vlasy. Eva je viditelně smutná, nicméně statečná.

eva bari 3

Poté, co přítel Evu oholil, došlo k překvapivému momentu. Strojek, kterým dosud zbavoval vlasů Evu, otočil proti sobě a začal holit i sebe, aby dívku, kterou miluje, podpořil. Překvapená Eva se rozplakala a se slzami v očích sledovala svého partnera. Ten ji v pauze mezi holením zezadu objímá a políbí ji.

eva bari 1

Video dosud nasbíralo díky sdílení na další sociální sítě více než 11,5 milionu zhlédnutí a komentovaly ho i známé osobnosti jako například Ben Stiller, Kathy Griffin nebo Seth Green. Možnost přispět svým komentářem a sdílením vlastních zkušeností si nenechali ujít ani běžní uživatelé. 
„Taky jsme si to zažili, ale s mojí šestiletou dcerou, která nakopává rakovině zadek,“ okomentoval video na Twitteru uživatel @D_DoubleU_EI a připojil několik fotek, na kterých holí vlásky své malé dceři a poté holí vlasy ona jemu. 
„Jsem starší žena a mé vlasy řídnou. Můj manžel na to neustále upozorňuje (jak kdybych si toho nevšimla sama). Včera mi řekl „Nechci plešatou manželku“. Debil...“ připsala k videu páru uživatelka @topwop18. 
„Žiju s tímhle 16 let. Ženy nemusejí mít vlasy, aby byly krásné,“ napsala povzbuzující vzkaz Jackie Hawkins, @MrsHBG, a sdílela svou fotku bez vlasů. 
„Nejtěžší věc, kterou jsem kdy musel udělat, bylo oholit své ženě vlasy, když bojovala s rakovinou. Tu noc jsem oholil vlasy i sobě a udělal bych to znovu,“ svěřil se uživatel @jrgreenie.

eva bari 2

O alopecii jsme vám přinesli již několik příběhů. Připomeňte si, jak alopecii přijala Therese Hansson ze Švédska nebo tanečnice Christie Valdiserri z Pensylvánie.


Foto: Eva Barilaro a Twitter