Rodiče odmítli přijít na svatbu lesbického páru. Ellen DeGeneres snoubenkám ukázala, že nejsou samy

Obrázek: ellen-svatba-small

„Ahoj, Ellen. Moji rodiče se nezúčastní mojí svatby, protože jim vadí, že jsem lesba,” napsala Kate Austin z Filadelfie na Twitteru známé herečce a komičce Ellen DeGeneres. Ke zprávě přidala fotografii ze dne, kdy svoji přítelkyni Sarah požádala o ruku pod Eiffelovou věží. Ellen nenechala dvojici dlouho čekat a překvapila je pozváním do své populární The Ellen Show.

ellen svatba 3

Kate a Sarah se seznámily před pěti lety. Obě jsou dle svých slov od té chvíle velmi šťastné. Radost jim kazí pouze přístup některých členů Katiny rodiny, kteří odmítají její orientaci přijmout. Kate se v show svěřila, že její sourozenci ji podporují, ale její matka „řekla všechny urážky, na které si vzpomenete”. Přesto však svého vyoutování nelituje. „Život se Sarah posledních pět let byl ten největší dárek. Jsem šťastná, že jsem o sobě řekla pravdu. Naučilo mě to být odvážná a hrdá na to, kdo jsem. Umožnilo mi to být sama sebou,” dodala Kate.

ellen svatba 5

Každý si zaslouží lásku

Ellen připravila pro Kate překvapení. Rozhodla se jí ukázat, že není sama a má kolem sebe řadu lidí, kteří ji podporují. Během show tak do studia přišli její přátelé a členové rodiny. V tu chvíli před ní poklekla Sarah a oplatila jí žádost o ruku. „Tak šťastná, jako se cítíš dnes, se já cítím každý den s tebou. Nemohu se dočkat, až s tebou strávím zbytek života,” řekla Sarah.

Kate, která se neubránila slzám dojetí, následně poděkovala Ellen DeGeneres za to, že otevřeně vystupuje jako lesba již řadu let. „Kdyby nebylo lidí, jako jsi ty, neměla bych odvahu na veřejnosti požádat svoji přítelkyni o ruku,” uvedla. „Tolik lidí nás nepřijímá a vy jste vydláždily cestu pro queer ženy po celém světě,” dodala. „Každý si zaslouží lásku,“ odpověděla Ellen, jejíž manželkou je herečka Portia de Rossi. „A to, že to tvá rodina nechápe, je mi skutečně líto," dodala.

ellen svatba 1

Nejste sami

Ellen DeGeneres se nakonec páru omluvila, že nestihne přijít na jejich svatbu. Předala jim ale papírovou figurínu sebe sama a šek na 25 tisíc dolarů. „Kate a všichni ostatní, kteří nejste akceptováni vlastní rodinou, nezapomeňte, že jste milováni mnoha lidmi. I když dnes bojujete, buďte hrdí na to, čím jste, a jednou najdete jinou rodinu," uzavřela DeGeneres.

ellen svatba 2

Foto: Archiv Kate Austin