Dvouletá holčička vypadá jako brýlatá dívka v pohádce Disney. Je nadšená, když vidí „sama sebe” v televizi

Obrázek: manu

Když dvouletá Manu na obrazovce televize spatřila Mirabel, hlavní postavu animovaného filmu Encanto, otočila se k matce s velkým úsměvem na tváři a volala: „To jsem já, mami!". Jde o další ukázku toho, jak na reprezentaci různých skupin v kultuře velmi záleží. Pro děti ze všech částí světa a společenských vrstev je důležité, aby byly zobrazovány pozitivně. Rodiče po celém světě sdílejí reakce svých potomků na postavy, které se jim nápadně podobají. Video, které na Instagramu zveřejnila Hannary Araújo se stalo virálním.

Záznam ukazuje, jak její dcera Manu sleduje film Encanto z produkce Disney. Když vidí Mirabel, říká: „To jsem já, mami! To jsem já!" Hannary Manu požádá, aby se otočila. „Jsi to ty? Podívej se na mámu, ať vidím, jestli jsi to ty," odpoví a Manu se otočí, aby ukázala, jak je hlavní hrdince podobná. V další scéně je již Mirabel starší a Manu volá: „Vyrostla jsem, mami!" Video sdílely desetitisíce lidí včetně herečky Stephanie Beatriz, která ve filmu Mirabel namluvila. „Není nic krásnějšího než vidět radost svého dítěte, obzvláště ve chvíli, kdy vidí ,sebe samo’ ve filmu Disney!" uvedla Hannary, jejíž rodina žije v Minas Gerais v Brazílii.

Film vypráví příběh neobyčejné rodiny madrigalů, jejichž kmen se ukrývá v kolumbijských horách na kouzelném místě zvaném Encanto. Mirabel je také první hlavní animovanou ženskou postavou s brýlemi od Disney. „Když jsem se dozvěděla, že Manu bude nosit brýle, nejvíc jsem se obávala šikany ve škole. Tento film mi úplně změnil pohled. Viděla jsem, že i dívky v pohádkách nosí brýle!" svěřila se Hannary, která by si přála předat tuto zkušenost dalším dětem. „Kdybych mohla vytvořit panenku na míru pro každé dítě, okamžitě bych si otevřela továrnu! Lidé často netuší, jak důležitou součástí života dítěte reprezentace je. Chci, aby i další děti prožily stejnou radost, stejné kouzlo jako Manu!"  

Obrázek: manu-2

Holčička není prvním dítětem, které příběh Encanta oslovil. Také fotografie dvouletého Kenza Branda získala mnoho reakcí poté, co se rozzářil radostí, když uviděl na obrazovce postavu kudrnatého Antonia. „Okamžitě na Antonia zareagoval," popsala Kenzova matka Kaheisha Brand. „Věřím, že si myslel, že vidí na obrazovce sám sebe," dodala s tím, že jde jen o další ukázku toho, jak je důležitá inkluze v popkultuře. Rodiče byli z Encanta nadšeni nejen díky synově reakci. „Vidět ve filmu lidi z Kolumbie s různorodým etnickým původem byl pro mě silný zážitek,” popsal Kenzův otec Keith Brooks. „Encanto byl podle mě prvním filmem, který představil osoby hispánského, afroamerického a afrolatinského původu v Kolumbii,” uzavřel. 

Obrázek: manu-kenzo