Česko proti pandemii. Pražská výstava o víkendu ukáže nebývalou vlnu solidarity napříč republikou

Obrázek: covid-vystava-small

Pandemie koronaviru zasáhla do životů snad všech Čechů. Kromě negativního dopadu však vybudila také nebývalou vlnu pomoci a solidarity. Právě na tento pozitivní aspekt upozorňuje výstava fotografií, které zachycují boj proti následkům pandemie napříč Českou republikou. V Praze bude k vidění tento víkend. 

covid vystava 1

Vyhlášení nouzového stavu v březnu letošního roku změnilo ze dne na den život nás všech. Ulice se vylidnily, úřady, školy i obchody se náhle zavřely, některé nemocnice musely dokonce uzavřít svá lůžková oddělení, domovy pro seniory zakázaly jakékoliv návštěvy.

covid vystava 2

A právě v této době se ukázalo, jak důležitou roli hrají neziskové organizace. Pohotově zareagovaly na nově vzniklou situaci a se silnou podporou dobrovolníků začaly téměř okamžitě šít nedostatkové roušky a distribuovat je potřebným, podílely se na distribuci zdravotnického materiálu, ochranných pomůcek i potravinové pomoci. Poskytovaly i psychosociální pomoc a provozovaly krizové linky pro všechny, kteří prožívali strach, úzkost a obavy z neznámého.

covid vystava 3

Na velký potenciál dobrovolnictví, altruismu a nasazení jednotlivců i organizací občanské společnosti poukazuje putovní výstava „Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19“, kterou připravil Úřad vlády - Sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. Šedesát šest fotografií zachycuje široké spektrum aktivit neziskových organizací z celé České republiky po celou dobu nouzového stavu.  

covid vystava 5

Výstavu můžete navštívit během dne otevřených dveří Úřadu vlády ČR v prostorách Lichtenštejnského paláce na pražské Kampě (U Sovových mlýnů 506/4) o nadcházejícím víkendu 5. a 6. září.  

covid vystava 4