Autista se první den ve škole z přetížení zhroutil. Jiný chlapec ho spontánně utěšil. Jsou nejlepší přátelé

Obrázek: connor-christian-small

Connor se prý ten den do školy moc těšil. Současně se rozhodl, že by rád jel autobusem. Ten ale přijel o dost dříve, proto pak musel před školní budovou čekat delší dobu, než s matkou předpokládali. Spolu s ostatními. Všude kolem tak byl velký hluk, až se pro něj stal neúnosným. „Přetížit ho je poměrně snadné,” uvedla pro americkou televizi CNN jeho matka April Crites. Pro portál KAKE pak dodala, že má každý školní den strach, aby se jejímu synovi někdo neposmíval. Má totiž problémy s mluvením a neustále se v lavici pohybuje.

connor christian 1

„Byl na mě moc milý. Byl to první školní den a já jsem začal brečet. On mi pak pomohl a já byl šťastný,” uvedl pro portál KAKE malý Connor, zatímco se svým novým kamarádem hraje videohry. Oba chlapci si hned padli do oka a dnes už si hrají převážně spolu. „Je tak nadšený z toho, že má kamaráda,” prozradila Connorova matka April. „Přišel za mnou a řekl mi: ‚Mám ho rád.’” Christian o autismu svého nového kamaráda vůbec nejprve nevěděl. Podle svých slov viděl dítě, které potřebovalo pomoct, proto mu přišlo logické se toho zhostit. „Našel mě, chytil mě za ruku a mně štěstím tekly slzy,” říká malý Connor.

„Nezáleží na barvě, nezáleží na pohlaví, nezáleží na postižení a nezáleží vlastně na ničem. Jen na tom, aby byl člověk milý, s otevřeným srdcem. To je to, co na tomto světě potřebujeme,” uzavírá dojatě Connorova matka April.

Foto: Courtney Moore