11letý chlapec prodává limonádu. Z výdělku nakoupil 22 tisíc plenek matkám samoživitelkám

Obrázek: cartier-carey-small

Cartier Carey si v létě, tak jako řada amerických dětí, přivydělává prodejem limonády a občerstvení. Vedle stánku jedenáctiletého chlapce z Hamptonu však stojí cedule informující o jeho sbírce pro svobodné matky. Přestože Cartierovi rodiče žijí spolu, mezi jejich přátele patří i matky samoživitelky. „Díky nim ví, jak těžké to může být,“ vysvětlila Cartierova matka Britney Stewart. Vzhledem k pandemii byly letos letní školy i tábory zrušené, mnozí rodiče se tak dostali do těžké situace. Cartier neváhal věnovat svůj volný čas pomoci.

cartier carey 2

Během července Cartier a jeho přátelé ze sousedství trávili celé dny v malém stánku před domem, kde kolemjdoucím nabízeli osvěžující limonádu a drobné občerstvení. Do konce měsíce se jim podařilo získat pět tisíc dolarů, které proměnili ve více než šest tisíc plenek pro maminky v nouzi. Ty dodávají do místních azylových domů a kostelů. Iniciativa ve městě rychle získala na popularitě a lidé začali přispívat drobnými částkami. „Když vidí naši ceduli, chtějí pomoci. Koupí si například limonádu za dolar, ale nechají nám dvacet dolarů,” popsal chlapec.

cartier carey 1


Děti pomáhají

První den školy v září tak skupina dobrovolníků měla na kontě již dvaadvacet tisíc darovaných plenek. Cartier, který letos nastoupil do šesté třídy, však rozhodně nekončí. „Nechce si nic koupit, chce jen dál a dál kupovat potřeby pro maminky,” řekla Britney a připomněla, že její syn již v prvních měsících pandemie podporoval lidi bez domova pomocí balíčků s běžnými potřebami, jako jsou mýdla, deodoranty a roušky.

 V loňském roce Cartier s rodiči založil neziskovou organizaci Kids 4 Change 757, kterou chce motivovat děti po celém světě, aby se zapojily do pomoci komunitě. Kromě toho doufá, že jeho iniciativa upozorní na situaci, které čelí během pandemie svobodné matky. „I další děti mohou něco změnit, jako to dělám já teď. Mohou zachránit životy a být hrdiny. Na to nikdo není příliš mladý,” uzavřel.

cartier carey 4

Foto: FB Kids 4 Change 757