Barman tajně nabídl zákaznici pomoc, když ji obtěžoval cizí muž. Stal se hvězdou internetu

Obrázek: barman

Barman z baru na Floridě se stal hvězdou internetu poté, co nabídl pomocnou ruku mladé ženě, kterou u baru, stejně jako i další návštěvnice podniku, obtěžoval cizí muž. Originálním a zároveň bezpečným způsobem se ujistil, zda je v pořádku a zda chce, aby zasáhl.

„Ten chlap obtěžoval mě i moji kamarádku. Barman mi podal lístek, který vypadal jako účet. Takovýho barmana potřebuje každý!“ napsala na svůj Twitter zákaznice Allie. Barman Max Gutierrez vycítil, že něco není v pořádku, a na lístek napsal: „Pokud vás ten chlap obtěžuje, dejte si culík na druhé rameno a já zakročím. Je děsivej,“ zněl vzkaz, který se však okolí jevil jako účet. Poté, co Allie dala starostlivému barmanovi najevo, že ji muž skutečně obtěžuje, mu Max Gutierrez velmi důrazně řekl, aby ženy, které o něj očividně nejeví zájem, přestal obtěžovat. Další sled událostí popsala Allie: „A ten chlap barmanovi řekl, že je trochu agresivní, načež ten mu odpověděl, že to on tu agresivně obtěžuje ženy a že má odejít.“

Fotka barmana Maxe, kterou Allie v baru No Vacancy ve floridském St. Petersburgu pořídila, si na sociálních sítích spolu s popisem situace získala velkou pozornost. Fotka se dostala i na Reddit, kde sám Max Gutierrez na četné dotazy, zda se tato příhoda opravdu odehrála, odpovídal, že ano a že fotka vznikla na žádost zákaznice poté, co muž, který ji obtěžoval, odešel. Svěřil se také, že tento postup, jak vysledovat, zda jsou zákaznice v bezpečí a nabídnout jim pomoc, se naučil od svých starších kolegů. „Časem se naučíte přečíst lidi a jejich řeč těla. Tenhle chlap prostě vydával divný vibrace, tak jsem ho chvíli pozoroval a taky jsem chtěl dát zákaznicím možnost, aby se ho zbavily samy. Jenže on na odmítnutí neslyšel a dál je otravoval, tak jsem na něj zakřičel a donutil ho odejít. Upřímně, je mi nepříjemný zvyšovat hlas na zákazníky, ale nakonec je to nejlepší způsob, jak se takových divných lidí zbavit. Chci, aby se ostatní zákazníci cítili dobře,“ dodal Gutierrez.