Srdce Třebíčanů si získává mezinárodní rodinná pekárna

Obrázek: snimek-obrazovky-2022-08-24-v-9-37-25

Srdce a chuťové buňky obyvatel Třebíče si pomalu získává mezinárodní rodinné pekařství Skoro KateRing, které vyrábí veškeré produkty z kváskového těsta – ručně a v domácím prostředí.

„Přítel je z Itálie a od počátku děláme všechno spolu,” říká Kateřina Skorocká. Povoláním jsou původně krupiéři, kteří pracovali na výletních lodích. Do Třebíče jezdili na dovolenou. „Měl jsem úraz, zůstali jsme proto o chvíli dýl,” popisuje Michele. Učil se znovu chodit a Kateřina o něj pečovala. Pro ukrácení dlouhé chvíle začala experimentovat s pečivem z kváskového těsta, které zachutnaly rodině a přátelům natolik, že manželům tajně založili stránku na sociálních sítích. „Lidi začali lajkovat naše fotky a produkty, v Třebíči se začaly ozývat kavárny a bistra, které chtěly naše kváskové chleby nabízet svým zákazníkům,” vysvětluje Kateřina, jak se z jejího koníčku stal lokální hit.

Pekařství, které je součástí naší sítě HateFree Zone, otevírá jen několikrát týdně ve svém dřevěném stánku v jednom z městských parků. Často se před ním tvoří fronty. I proto, že se manželé snaží přispívat k dobrému komunitnímu životu ve městě. Angažuje se například také v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny nebo opuštěným kočkám. „Děláme vše s láskou a vše si děláme sami,” říká Kateřina. Dodává, že se řídí starým dobrým pravidlem „Náš zákazník, náš pán.”

Chcete i vy přihlásit svůj prostor nebo podnik do naší sítě HateFree Zone? Víc informací najdete ZDE