Sportovní klub vozíčkářů už 30 let zlepšuje kvalitu života hendikepovaných

Obrázek: skv-main

„Po prázdninách jsem zjistila, že už se mnou má rodina nikam moc nechce jezdit. Začala jsem hledat nějaké pohybové aktivity a narazila jsem na Sportovní klub vozíčkářů,” říká Marcela Řásová, která je na vozíku. „Byla jsem s ním na monoski, zkoušela jsem plavání, chodím tančit,” dodává s úsměvem.

Sportovní klub vozíčkářů Praha už 30 letpomáhá začlenit hendikepované do sportu a zlepšit tím kvalitu jejich života. Nabízí sporty od stolního tenisu, florbalu až po lekce tance. „Snažíme se lidem nabízet sport na rekreační i vrcholové úrovni tak, aby každý, kdo má hendkep, si našel nějaké sportovní aktivity a mohl se jim naplno věnovat,” vysvětluje Michaela Krunclová z SKV a dodává, že klub má dnes 140 členů. Najdou se v něm lidé s různými hendikepy, nemocemi nebo po úraze míchy či amputaci. 

„Je to úplně úžasné,” hodnotí klub paní Marcela, která si nejvíce užívá hodiny tance. „Člověk se stýká s jinými lidmi, kteří nemůžou úplně jednoduše chodit, ale jsou třeba na vozíku nebo s holema, ale ta vůle se hábat a dělat nějaký sport jim dodává štěstí, radost a rozhodně jim pomáhá v tom, aby svoji nemoc lépe zvládali,” uzavírá.