Známý fotbalista byl viděn s rozbitým telefonem. „Na co deset Ferrari? Raději pomůžu chudým,” reagoval

Obrázek: sadio-mane-small

Osmadvacetiletý Sadio Mané ze Senegalu je známý především ve světě sportu. V současné době hraje za fotbalový klub Liverpool FC. Díky svým úspěchům má plat, který mu umožňuje žít v luxusu. Nedávno však byl na veřejnosti vyfocen s iPhonem s prasklým displejem. „Proč bych měl chtít deset Ferrari, dvacet diamantových hodinek a dvě trysková letadla? Co by to světu přineslo?” reagoval Mané. Díky sdílení fotografie a fotbalistovy reakce se fanoušci dozvěděli také o jeho nelehké minulosti a projektech, kterými pomáhá ve své rodné zemi.

Pomoc druhým

Sadio se narodil v chudé vesničce Bambali v Senegalu. V posledních letech se stal jejím patronem. Když bylo Sadiovi sedm let, zemřel nečekaně jeho otec. „Zemřel, protože ve vesnici nebyla nemocnice, tak jsem se rozhodl jednu postavit,“ vysvětlil svoji motivaci ke stavbě nové moderní nemocnice. Investoval také téměř tři sta tisíc dolarů do modernizace místní školy. „Vzdělání je velmi důležité. To vám umožní mít dobrou kariéru,“ řekl při své návštěvě studentům, z nichž mnozí jej vnímají jako vzor. Mané se finančně zapojil i do přestavby stadionu a podpory malých fotbalistů. 

Skromnost

„Hladověl jsem, pracoval na poli, hrál fotbal bez bot a nechodil jsem do školy. Teď můžu pomáhat lidem. Raději stavím školy a dávám chudým lidem jídlo nebo oblečení. Postavil jsem školu a stadion, poskytuji oblečení, boty a jídlo lidem v extrémní chudobě. Nepotřebuji vystavovat luxusní auta, domy nebo dokonce letadla. Dávám přednost tomu, aby mí lidé dostali něco málo z toho, co mi život dal," shrnul Mané.

Foto: FC Liverpool