Ženu dovedlo k oltáři 15 mužů. Pomohli jí utéci od tyranského otce

Obrázek: snimek-obrazovky-2023-08-07-v-16-50-39

Tradičně nevěstu doprovází k oltáři její otec coby rodič a ochránce. Ne vždy je však otec v rodině přítomen a také ne vždy hraje svou otcovskou roli zodpovědně. To byl případ i 28leté Ivy Jurgensen z Washingtonu, kterou její otec zneužíval. K oltáři ji proto doprovodilo 15 mužů, kteří jí pomohli se z traumatického dětství vzpamatovat.

V dospívání se Ivy Jurgensen svěřila ve škole policistovi dohlížejícímu na bezpečnost, že doma zažívá zneužívání. Ač byla vychovávána spíš k nedůvěře v prosazování zákona, laskavost a starostlivost školního policisty, jemuž se svěřila, rozptýlily její obavy. Přátelství, které mezi nimi vzniklo, považuje Ivy za zásadní pro její schopnost utéci a domáhat se spravedlnosti. Právě tento muž ji nakonec inspiroval i k tomu, stát se policistkou.

Díky policistovi, bratrovi, strýci, švagrovi, trenérům ze sportovních kroužků a další hrstce přátel se Ivy podle svých slov během traumatického dětství nikdy necítila osamělá. A tak i přirozeně doprovodili 28letou ženu k oltáři právě tito muži. „V mém života sehráli nesmírně důležitou roli. Chránili mě všemi možnými způsoby, aniž bych je o to prosila,“ uvedla Ivy pro Good Morning America. „A tak abych jim poděkovala a také aby je všichni ostatní mohli poznat, mě odvedli k oltáři.“

Během dojemného svatebního obřadu nezůstalo jedno oko suché. Video z obřadu dojímá další stovky a tisíce lidí na sociálních sítích, kde si získává velkou oblibu. Je na něm vidět, jak nevěstu dovede k oltáři postupně 15 mužů, kteří jí byli tolik potřebnou rodinou, k tomu jedinému, s nímž chce strávit zbytek života.

Ivyn otec byl nakonec odsouzen k odnětí svobody za to, že svou dceru zneužíval a sexuálně obtěžoval. Ivy doufá, že video inspiruje i další přeživší zneužívání a násilí. „Doufám, že to, co si lidé z mého příběhu odnesou, je síla. Že budou schopni najít odvahu říct si o pomoc, kterou si zaslouží, a už nikdy nezůstanou zticha,“ doplňuje Ivy.

Nyní má Ivy Jurgensen v plánu napsat o svých zkušenostech knihu. Nebude v ní chybět ani to, jak dokázala uzdravit sama sebe pomáháním druhým. „Trauma neurčuje, kdo jste. Můžete ho překonat a využít ho k pomoci druhým. Ani mě trauma nedefinuje. Zformovalo mě,“ uzavírá.