Žena přišla vlivem chemoterapie o vlasy. Syn jí věnoval své vlastní

Obrázek: syn1

Melanie Shaha z Arizony už roky bojuje s nádorem na mozku. Poté, co začala procházet ozařováním, přišla o vlasy. „Když nemáte vlasy, jste velmi nápadná. A i lidé, kteří to myslí dobře, mohou říkat věci, které lámou srdce,“ říká Melanie. To se však změnilo díky jejímu synovi.

Lékaři diagnostikovali Melanii nádor na mozku již v roce 2003, a to na hypofýze, tedy podvěsku mozkovém. Ačkoli byl nádor nezhoubný, bylo zapotřebí ho odstranit. Nádor se však i po několika operacích stále vracel, lékaři proto Melanii doporučili zahájit radioterapii. Po dvou měsících léčby jí začaly vypadávat vlasy. „Nevadí mi být nemocná, ale vadí mi, když i tak vypadám,“ svěřila se Melanie.

Když Melaniin syn Matt úspěšně dokončil studium na vysoké škole, začal si nechat růst vlasy. Studium na univerzitě ho totiž omezovalo v tom, jak dlouhé si může nechat narůst vlasy. Těšil se proto, že po absolvování univerzity nechá své vlasy volně růst. Dva roky trvalo, než mu vlasy dorostly do délky potřebné pro výrobu paruky. 

Obrázek: syn2

Letos na konci března si nechal své vlasy v délce 30 cm ostříhat a poslal je do společnosti Compassionate Creations v Kalifornii. Tam z Mattových vlasů za 2 000 dolarů vyrobili pro jeho matku paruku. „Ta barva je naprosto úžasná a vlasy jsme s kadeřnicí zarovnali a upravili. Mattovy vlasy na mně vypadají skvěle,“ chválí si výsledek Melanie. Zároveň dodává, jak jedinečnou zkušeností darování synových vlasů bylo a jaké výjimečné pouto je nyní pojí.