Vychází audiodokument Teorie sebedestrukce. Přináší příběhy lidí bojujících se závislostí na alkoholu a drogách

Obrázek: zavislosti-web-fotka

Závislost je mnohem běžnější problém, než si mnoho z nás připouští. Závislost na alkoholu, nikotinu, či jídle. Přes gambling, sociální sítě a pornografii, až po návykové látky, kterým říkáme tvrdé drogy. Každá závislost má přitom potenciál bourat pilíře našich životů, rozbíjet vztahy, zrušit kariéru, způsobit finanční problémy. Všechny závislosti mají podstatný vliv na sebehodnotu a sebevědomí. Audiodokument Teorie sebedestrukce, který vychází v rámci našeho dokupodcastu Exteriéry, přináší autentické výpovědi Báry a Romana, dvou lidí, kteří svou závislost léčí a mají naději na úzdravu.

Proč máme k závislostem sklony? Jak jim předcházet a jak je léčit? Kdo a proč se z nich dokáže dostat? Nakolik si rádi lžeme a nakolik jsme skutečně schopní řešit naše vnitřní problémy? Co jsou autentické vztahy? A máme vůbec svobodnou vůli? To jsou otázky, na které se snaží audiodokument, který natočil Jiří Pasz ve spolupráci s Adamem Vonešem, najít odpovědi.

Teorii sebedestrukce najdete ve všech poslechových aplikacích v rámci našeho dokupodcastu Exteriéry. Poslouchat ho můžete také ze svého počítače ZDE

Obrázek: zavislosti-ctverec