Cestující přenechal 88leté seniorce sedadlo v první třídě. Splnil jí tím její velké přání

Obrázek: violet-byznysclass-small

Letuška společnosti Virgin Atlantic na lince do New Yorku byla jen před několika dny svědkem překrásného gesta. Ačkoli se při své práce Leah Amy setkává se slavnými sportovci, modelkami či herci, tentokrát jí nezapomenutelný zážitek připravili dva obyčejní cestující. „Ze stovek letů, během nichž jsem se starala o fotbalisty, supermodelky i některé hollywoodské herce, se mými nejoblíbenějšími pasažéry stali Jack a Violet," popsala ve facebookovém příspěvku.

violet byznysclass 2

Podle deníku the New Zealand Herald se Jack a Violet potkali na letišti před odletem, kde se dali do řeči. Jack si se svou rodinou rezervoval sedadla v první třídě a jakmile nastoupil, vyhledal seniorku v ekonomické třídě, sám se usadil v řadě sedadel u toalety a ji poslal na své místo do první třídy. „Za celou dobu neřekl ani slovo, ani o nic nepožádal. Udělal to z čisté laskavosti a ze srdce," uvedla letuška Leah Amy.

Osmaosmdesátiletá Violet pracovala jako zdravotní sestra jak ve Velké Británii, tak USA. Běžně cestovala do New Yorku za dcerou, tentokrát však letěla po delší době kvůli potížím s kolenem, které jí nakonec lékaři museli vyměnit za umělý kloub. „Jejím snem bylo cestovat první třídou a Jack jí toto přání splnil," dodala Amy.

violet byznysclass 1

Let první třídou byl pro seniorku úžasným zážitkem, byla velmi šťastná a nadšená po celou dobu letu. „Měli jste vidět výraz v její tváři, když jsem ji po večeři uložila na její lůžko. Řekla, že tomu její dcera určitě neuvěří a chtěla si udělat fotku jako důkaz," pokračovala Amy. Ta nakonec šťastnou seniorku sama vyfotila a fotky připojila ke svému příspěvku. Ten se setkal s nadšenou odezvou lidí z celého světa, kteří pod facebookovým příspěvkem Leah Amy vyjadřovali vděčnost a úctu člověku, který nezištně přenechal své místo v luxusní třídě seniorce a splnil jí tak její sen. Řada z nich děkovala za sdílení s tím, že přesně něco takového si potřebovali přečíst. Jiní navrhovali, že by aerolinky měly Jackovi za jeho gesto věnovat volnou letenku. Další se dojímali nad fotkami šťastné Violet, která si let první třídou bez pochyby užila.

Foto: Leah Amy