„Je tu vždy pro mě, teď chci pomoci já jí.” Program podporuje teenagery v pomoci druhým

Obrázek: ving-small

„Paní Scott, chtěli bychom vás podpořit částkou tisíc dolarů. Jste pro nás velmi důležitá,” říkají v emotivním videu studenti Noah a Semaj, které motivovala charitativní nadace Ving. Teenageři mají v rámci její činnosti možnost získat tisíc dolarů jako dar pro člověka v nouzi. Nadace tak inspiruje mladou generaci k charitě a pomoci druhým. Paní Scott je poradkyní ve škole. I přes osobní nelehkou situaci je tu vždy pro své studenty. „Dělá pro nás maximum, abychom mohli být úspěšní,” říká ve videu Semaj. „Nyní chceme my podpořit ji, aby se také měla lépe,” vysvětluje Noah. 

Projekt Ving založili manželé Liz a Eric Lefkofsky s cílem dát dospívajícím možnost prožít filantropický zážitek, na který nikdy nezapomenou. Podle pravidel organizace může každý člověk ve věku 14 až 18 let žijící v USA nominovat známého dospělého člověka, který potřebuje finanční pomoc. Mladí lidé poté natočí dvouminutové video, ve kterém vysvětlí, proč chtějí vybrané osobě pomoci. Za svou snahu poté obdrží šek ve výši tisíc dolarů.

Anjolina se rozhodla podpořit kolegyni své matky. Stephanie pracuje v cafeterii na místní škole. Má pět dětí a kvůli karanténě je již několik měsíců bez práce. „Ty jsi tu vždy pro mě. Doufám, že za peníze budeš moci nakoupit potřebné věci pro svého muže a děti,” říká Anjolina překvapené a dojaté Stephanii. „Děkuji za sebe i Stephanii. Je to neskutečně hodný a starostlivý člověk. Vždycky mi odepíše a věnuje se mi. Doufám, že dar jí pomůže překonat toto těžké období,” dodává dívka.

ving 2

„Uprostřed pandemie nemoci covid-19 jsme si uvědomili, že má náš program potenciál pomoci lidem více než kdy jindy," uvedla pro CNN Liz Lefkofsky. Jen v měsíci dubnu Ving rozdal dospívajícím více než 250 000 dolarů. „Vážíme si úžasných dospívajících z celé země, kteří nám posílají videa a pomáhají druhým zejména v této těžké době. Doufáme, že generace Z jednou změní svět,“ uzavřela Lefkofsky.

Foto: Archiv projektu Ving