Victoria's Secret má první modelku s Downovým syndromem. Firma mění svou image

Obrázek: sofia-main

Sofía Jirau se stala první modelkou značky Victoria's Secret s Downovým syndromem. Čtyřiadvacetiletá Portoričanka je součástí kampaně nové kolekce spodního prádla Love Cloud, kterou Victoria's Secret označila za „první svého druhu“. Má být prvním krokem ve snaze oblékat širší a rozmanitější škálu žen. „Snila jsem o tom, dlouhou dobu na tom pracovala a dnes se mi sen splnil. Konečně vám mohu prozradit velké tajemství. Jsem první modelkou Victoria's Secret s Downovým syndromem!" napsala Sofía na svém Instagramu.

Victoria's Secret v loňském roce započala zásadní změny ve své image. Značka byla známá vysokými a hubenými „andílky”, modelkami, které propagovaly téměř nedosažitelné až nezdravé tělesné normy. Po letech kritiky i žádostí od spotřebitelů tak přichází kolekce Love Cloud oslovující daleko širší zákaznickou základnu. „Inspirovali jsme se skutečnými potřebami žen a Love Cloud byla vytvořena jako kolekce pro každodenní pohodlné nošení, při němž se stále můžeme cítit sexy. S touto řadou uvádíme na trh vysoce kvalitní podprsenky a kalhotky a pokračujeme v našem neustálém úsilí vyvíjet produkty naplňující individuální potřeby žen,“ uvedla hlavní designérka luxusního spodního prádla Victoria's Secret Janie Schaffer.

Obrázek: sofia

Sofía Jirau debutovala před dvěma lety na New York Fashion Week. „Mým největším cílem je ukázat lidem na celém světě, že neexistují žádné limity, a inspirovat je, aby také šli za svými sny," píše na svém webu modelka, která je také zakladatelkou a majitelkou značky Alavett. V internetovém obchodě nabízí oblečení, doplňky a domácí produkty. Na podzim zahájila kampaň Sinlimites (Bez omezení), aby zvýšila povědomí o lidech s Downovým syndromem po celém světě. „Nepotřebujeme lítost. Jsme lidé, kteří cítí, trpí a milují jako každá lidská bytost. Nejsme ani více, ani méně než kdokoli jiný. Problémy ale nemůžeme ignorovat. Potřebujeme podporu a přijetí společnosti, abychom mohli využít naše schopnosti pro osobní rozvoj a splnění všech našich snů,” uzavírá.

Obrázek: sofia-3
Obrázek: sofia-2
Obrázek: sofia-5