Řidička si všimla, že 89letý veterán žije v žalostných podmínkách. Našla stovky dobrovolníků a změnili mu život

Obrázek: veteran-uber-small

Lauren Mulvihill pracuje jako řidička Uberu. V červnu byla zavolána do nemocnice, aby vyzvedla devětaosmdesátiletého veterána Ronalda Dembnera. Lauren ho odvezla k jeho domu v Henry County v Georgii a očekávala, že ho vyzvednou členové rodiny nebo pečovatelé. Když však dorazili na zadanou adresu, vysvětlil pan Dembner, že žije sám se svým psem, protože jeho manželka a další členové rodiny zemřeli. Lauren poté pomohla seniorovi dovnitř a vyděsilo ji, v jakém stavu dům našla. Všude byla plíseň, koberce byly špinavé, plné psích chlupů a výkalů a nábytek rozbitý. Pan Dembner má problémy s pohybem, a proto již není schopný dát dům do pořádku. Obával se však, že když požádá o pomoc, přijde o domov.

veteran uber 1

Pomáháme panu Ronaldovi

Lauren nedokázala nechat seniora v takovém stavu. Později se vrátila, aby mu pomohla uklidit, ale brzy pochopila, že jako svobodná matka se dvěma dětmi nedokáže takto špatný stav domu zvládnout sama. Založila proto na Facebooku skupinu Pomáháme panu Ronaldovi, aby našla další dobrovolníky. „Pan Ronald potřebuje pomoci, ale nemůže nic zaplatit a je vyděšený, že bude donucen domov opustit. Pokud by někdo v Henry County chtěl strávit den pomocí, za níž bude odměnou radost starého pána, ozvěte se,“ napsala v popisu. A její snaha nezůstala bez odezvy.

veteran uber 2

Od založení skupiny se zapojilo několik stovek dobrovolníků, kteří již odstranili veškerý odpad, špinavé koberce i rozbitý nábytek. Dalším krokem bylo malování a pokládání nové podlahy. Obyvatelé města seniorovi darovali plynový sporák, pračku i sušičku a shánějí další potřebné vybavení. Pomocí sbírky na Facebooku se podařilo vybrat 170 tisíc korun na potřebné opravy a odstranění plísně v domě. A dobrovolníci také každý den plní ledničku a starají se o seniorova psa Homera. „Milují Homera a Homer miluje je," uvedl Dembner pro DailyMail. „Starají se o něj, jako by ho znali už dlouho."

veteran uber 4

Změna

Lauren vysvětlila pro CNN, že pan Dembner byl dříve v péči ošetřovatelek. Kvůli podmínkám v domě a strachu je však odvolal. Nyní Lauren kontaktovala několik organizací a domluvila pravidelnou péči zdravotních sester. „Jsem velmi šťastný, že tito lidé, kteří mají dost svých starostí, jsou ochotní si udělat čas i na cizího člověka, který potřebuje pomoc,” uvedl pro DailyMail pan Dembner. „Udělali tak velké a efektivní změny. Nemám slova, kterými bych popsal, jak jsem vděčný. Bůh jim žehnej za to, co pro mě udělali,” uzavřel.

veteran uber 3

Foto: FB Kaitlyn Ross 11Alive