Uprchlíci zde vaří z rodinných receptů. Restaurace jim pomáhá začít kariéru v gastro oboru

Obrázek: tiyya-2

Restaurace Flavours From Afar nacházející se v Los Angeles je známá svým netradičním jídlem i přístupem. Každý měsíc se zde mění šéfkuchař i celé menu. Zařízení dává příležitost začínajícím kuchařům z řad uprchlíků a migrantů, kteří obohacují místní kulinářskou nabídku o rodinné recepty ze své domoviny.

Restaurace vznikla na základě vize Meymuny Hussein-Cattany, jejíž rodiče uprchli v 70. letech z Etiopie a seznámili se v uprchlickém táboře v Somálsku, kde se také Meymuna narodila. Rodina se později usadila v kalifornském Orange County. Hussein-Cattan v mnoha ohledech dosáhla amerického snu. Stala se první ženou v rodině, která absolvovala střední školu, první osobou, která získala magisterský titul, a dnes už je také občankou Spojených států. Zkušenost uprchlíka ale ovlivnila celý její život. „Zažila jsem hodně krásného, ale zároveň tu byly stíny – protičernošské, protimigrantské, protimuslimské,“ vzpomíná. „Od malička jsem si uvědomovala, že jsem jiná. Ale dokázala jsem se domluvit s kýmkoli, to byla moje superschopnost."

Obrázek: tiy-5

                                                                                                  Meymuna Hussein-Cattana s matkou


Již více než deset let využívá Hussein-Cattan svoji superschopnost k pomoci lidem přicházejícím do USA. V roce 2010 založila spolu se svojí matkou Owliyí Dim nadaci Tiyya, která každý rok poskytuje bezplatné poradenství, zdroje a podporu více než 200 rodinám uprchlíků a žadatelů o azyl. V roce 2017 se počet uprchlíků přijatých USA výrazně snížil, což ovlivnilo i finanční podporu pro pomáhající organizace. Tiyya musela propustit většinu svých zaměstnanců. Hussein-Cattan se zoufale snažila najít zdroje příjmů, aby udržela dveře neziskové organizace otevřené. Na nápad založit restauraci ji nakonec přivedli samotní klienti. „Ráda jsem navštěvovala domovy uprchlických rodin a užívala si jejich pohostinnosti. Přestože měly málo, pořád mi nabízely čaj, kávu, večeři,“ popsala. „Pro všechny uprchlíky i přistěhovalce je jídlo symbolem zachování vlastní identity. Dokud budete uchovávat rodinné recepty, zůstanete propojení s vaší kulturou."

Z uprchlíků hvězdní šéfkuchaři

Mezinárodní kuchyně a jídla, která na jídelních lístcích restaurací běžně nenajdete, stály za úspěchem podniku, který byl zařazen do seznamu LA Magazine 101 nejlepších restaurací ve městě. Sociální podnik Flavours From Afar nyní poskytuje 40 % svých zisků nadaci Tiyya. Každý měsíc je z klientů organizace vybrán kuchař, jehož domácí recepty se stanou hlavní náplní jídelního lístku. Vybraný šéfkuchař obdrží 5 % z hrubého měsíčního zisku, profesionální fotografie svého jídla a asistenci při hledání zaměstnání v kulinářském průmyslu. Nejlepší jídla své země již představili šéfkuchaři z Venezuely, Eritrey, Somálska, Fidži, Haiti, Belize, Sýrie nebo Čečenska. „Měníme pohled na uprchlíky. Ukazujeme, co mohou nabídnout. Jsou vyzdvihováni jako šéfkuchaři a respektováni pro svou kuchyni. Tady u nás jsou z nich hvězdy,“ dodává zakladatelka.

Šéfkuchařka Malia Hamza se narodila v Somálsku jako členka kmene Barawa. V roce 1997 odešla kvůli občanské válce do Keni. V Kalifornii nakonec našla útočiště po útěku před manželem, za kterého byla nucena se provdat ve svých 12 letech. V nadaci Tiyya začínala jako klientka, dnes svobodné matce šesti dětí práce ve Flavours From Afar umožňuje zajistit rodinu. Vlastnit svoji restauraci bylo vždy jejím snem, který se díky jejím nynějším zkušenostem může stát skutečností.

Obrázek: tiyya-3

CNN Hero

Owliya Dim pomáhá uprchlíkům již od konce 90. let, kdy pracovala jako dobrovolná překladatelka v neziskové organizaci. Protože z vlastní zkušenosti věděla, jakým problémům čelí, začala v rodinné garáži hromadit darovaný nábytek a zásoby. Jako teenager Meymuna spolu se třemi sestrami často pomáhala distribuovat tyto věci rodinám v nouzi. „Pamatuji si, jak mě matka v sobotu ráno vzbudila, abych šla někomu přestěhovat gauč," vzpomíná. „Podpořily jsme ji, ale opravdu nás to tenkrát nebavilo." Když ale získala magisterský titul v oboru podnikání, uvědomila si, že její matka může pro svou činnost získat mnohem více zdrojů, když založí neziskovou organizací. Dnes Meymuna nadaci Tiyya vede. Organizace pomáhá rodinám se získáním dávek, bydlení i práce a propojuje je s dobrovolnými „rodinnými mentory“, kteří jim pomáhají učit se anglicky a orientovat se v kulturních otázkách. „Když začínáte znovu v nové zemi, je to osamělá cesta. Chceme, aby věděli, že nejsou sami. Chceme, aby byli součástí komunity," uzavírá Hussein-Cattan, která se v loňském roce dostala do TOP 10 CNN Heroes.