Trenérka se bála, že po porodu přijde o vysněnou práci. Šéf jí však umožnil trénovat i se synem

Obrázek: trenerka-dite-main

Už od dob, kdy se na vysoké škole zamilovala do basketbalu, snila Ashley Webster o práci trenérky. Jenže když nabídka konečně přišla, byla šestadvacetiletá žena v osmém měsíci těhotenství. Měla obavy, jak všechno jako svobodná máma zvládne, a velmi se jí ulevilo, když její nový šéf Lance Randall, hlavní trenér mužského basketbalového týmu na floridské univerzitě Saint Leo, navrhl, aby dítě vzala s sebou do práce. V únoru minulého roku Ashley porodila syna Aidena a o tři měsíce později již nastoupila na pozici asistentky trenéra.

„Když jsem otěhotněla, začala jsem hledat informace o možnostech hlídání a přesně si pamatuji, jak jsem si říkala, že jsem při počítání na kalkulačce musela udělat chybu, protože není možné, aby to bylo tak drahé,“ vzpomíná Ashley. „Možnost nemuset hledat chůvu pro mě byla opravdu velká věc. Pro svobodnou matku je to vážně těžké, pracuji jen s jedním příjmem.“ Přestože možnost vzít syna do práce jí zřetelně ulevila, aby pokryla výdaje, musela si najít i brigádu s nočními směnami. V té době má možnost nechat dítě u rodičů. Kvůli pracovní vytíženosti se synem netráví tolik času, kolik by chtěla. I proto miluje čas, který spolu mohou strávit na univerzitě. „Byl to nejtěžší rok mého života. Ale příchod do tělocvičny je nejkrásnější částí mého dne,“ shrnula asistentka, která přístup svého šéfa veřejně pochválila na videu, které se na sociální síti TikTok stalo virálním. 

Obrázek: hfc-3

Hlavní trenér basketbalového týmu Lance Randall však svou reakci nepovažuje za nijak výjimečnou. „Sami máme čtyři děti. Ty také vyrostly v tělocvičně," uvedl Randall s odkazem na svou ženu Pam. „Jsme rodinně a nábožensky založená škola, takže mít jeden druhého je pro nás tou největší hodnotou,“ dodal.

Obrázek: hfc

I Ashley podle svých slov cítí, že spolu s Aidenem jsou na univerzitě Saint Leo jako členové rodiny nebo vesnice. „Mít všechny ty bratry a mužské vzory je pro Aidena skvělé. Navždy budu vděčná," doplnila

Přítomnost malého chlapce vnímají jako obohacující i hráči. „Připomnělo mi to, jak jsem se v dětství zamiloval do basketbalu. Můj táta byl trenér a také jsem trávil spoustu času na jeho trénincích. S Aidenem rozhodně máme mnoho společného,“ popsal v reportáži student Grant Disken. „Aidenova přítomnost na hřišti nás hodně sblížila. Společná zodpovědnost navíc povznesla tým a podnítila v nás snahu jít příkladem jemu i dalším mladším spolužákům,“ doplnil jeho spoluhráč Cantia Rahming. Trenér Randall závěrem zavtipkoval, že se těší, až bude za 17 let Aiden jedním z hráčů týmu Saint Leo. „Toto je nejdelší náborový proces, který jsem zažil,“ uzavřel.

Foto: Ashley Webster, Pam Randall, Univerzita Saint Leo