„Nemám si s kým povídat,“ napsal senior na plakát. Po smrti své manželky hledá nové přátele

Obrázek: tony-williams-small

Pětasedmdesátiletému Tonymu Williamsovi z britského Altonu zemřela žena. Jo měla rakovinu slinivky břišní a v květnu svého manžela navždy opustila. Od té doby se Tony cítil velmi osamocený a když nenašel nikoho, s kým by si mohl popovídat, bylo mu ještě hůř. S Jo navíc neměl žádné děti, a tak po její smrti zůstal sám. Hledání přátel nevzdává a nyní přišel s originálním nápadem.

tony williams 4

Tony se s Jo, která pracovala jako právní tajemnice, poprvé potkal před 35 lety v baru. Jejich následné manželství popsal jako velmi harmonické. Když se po pracovním dnu sešli doma, vařili, povídali si a poslouchali hudbu. Tony na tyto chvíle vzpomíná jako na jejich každodenní rituály, které jim přinášely radost. „Jo byla mou nejlepší přítelkyní a měli jsme krásný život. A teď jsem zůstal úplně sám,“ posteskl si Tony.

tony williams 1

Spoustu času tak senior trávil sám doma a čekal, jestli nezazvoní telefon, aby si mohl s někým popovídat, což se však u Tonyho Williamse stávalo jen zřídka. Aby našel někoho k sobě, zaplatil dokonce 120 dolarů, aby mu místní noviny otiskly dva inzeráty. Také rozdával své vizitky lidem, s nimiž se potkal během procházek. Nikdo mu však neodpověděl. A tak zkusil něco zcela nového - nalepil do okna svého domu plakát, na němž stojí: „Ztratil jsem Jo, moji milovanou ženu a spřízněnou duši. Nemám nikoho na popovídání. To každodenní 24hodinové ticho je nesnesitelné. Může mi někdo pomoci?“

tony williams 2

Tonyho plakátu si všimla média a rázem se začala plnit články o osamělém seniorovi, který k sobě hledá někoho blízkého. „Nehledám někoho, komu bych brečel na rameni,“ upřesňuje Tony a dodává: „Chci jen normálního člověka, se kterým bych si mohl popovídat. Můžu si povídat s kýmkoli o čemkoli.“

tony williams 3

Vzkaz na plakátu a články o něm oslovily spoustu lidí, kteří píší laskavé komentáře. „Tony, posílám vám moc lásky. Jsem si jista, že jste po smrti manželky osamělý a moc vám schází. Zdá se, že jste prožili překrásný příběh lásky. Doufám, že najdete skvělé přátele. Co třeba komunita ve vašem kostele? Modlím se za vás,“ napsala Debbie Dayton. A přidávají se další: „Je úžasné, jak slovy vyjádřil své pocity. Je velmi odvážný, že si veřejně řekl o pomoc. To je chlapík! Myslím, že kdokoli by měl štěstí, kdyby měl Tonyho za přítele,“ obdivuje ho Natalie White. Další lidé upozorňují, že do stejné situace se může dostat kdokoli z nás, a zdůrazňují, jak důležité je říci si v těžkých chvílích o pomoc.

Foto: SWNC