Pošlete laskavou textovku do světa, vrátí se vám. Projekt chce sbližovat lidi a bojovat proti samotě

Obrázek: text-for-humanity-small

Ačkoli lidé v současnosti používají mobilní telefony víc než kdykoli před tím, studie říkají, že lidé jsou paradoxně osamocenější než dřív. A to především mileniálové, jak uvádí výzkum organizace YouGov. Na tyto skutečnosti reaguje projekt s názvem Text for Humanity, jehož cílem je pomoci lidem dostat se ze sociální izolace, a to rozesíláním a přijímáním laskavých textových zpráv od neznámých lidí.

„I když dennodenně používáme naše mobilní telefony, abychom komunikovali s lidmi, nejsme šťastnější, ale naopak osamělejší,“ upozorňuje Jonathan Bean ze společnosti Sinch CMO, která spolu s neziskovou organizací Mental Health America podporující lidi s duševním onemocněním projekt spustila. „Ve společnosti Sinch věříme, že mobilní komunikace je řešením, nikoli problémem. Co když tedy začnou lidé ze svých telefonů, které tak milují, lásku také dostávat? Tak jsme spustili platformu, skrze kterou mohou lidé odesílat takové laskavé zprávy cizím lidem, jaké by si sami přáli dostat. Na oplátku dostanou taktéž milou zprávu. Protože jsme vůči cizím lidem daleko otevřenější a upřímnější, tato slova mají potenciál být důležitá, osobní a silná. Vždyť nakonec jsme všichni lidé,“ vysvětluje Bean.

Textujte i vy!

Zapojit se mohou lidé z desítek zemí světa včetně České republiky. Stačí si na stránkách platformy v seznamu jednotlivých zemí vybrat tu svoji a na k ní přiřazené číslo odeslat zprávu ve znění „Join“. Následně bude uživatel vyzván, aby odeslal své křestní jméno a stát, odkud píše. Poté může napsat milou zprávu o 160 znacích, která bude platformou přeposlána někomu z náhodných uživatelů kdekoli na světě. Autor takové zprávy dostane zase na oplátku laskavou zprávu od někoho jiného. Denně lze poslat maximálně pět takových zpráv. Platforma na vzájemné zasílání milých textovek byla spuštěna v lednu a dosud přeposlala více než 51 tisíc milých SMSek a stále se zapojují další a další lidé.

text for humanity 1

Lidé si již poslali například tyto zprávy: „Jsi světlo ve vesmíru. Nikdy na to nezapomeň!“ nebo „Ahoj, jsi úžasný člověk a doufám, že máš skvělý den.“

text for humanity 2

„V dnešní době se mezi lidmi objevuje spousta negativity. A tím, že si najdeme minutu, abychom poslali pěknou zprávu někomu, kdo to může zrovna potřebovat, pomáháme druhým zpříjemnit den a přinést jim duševní pohodu,“ říká Paul Gionfriddo, výkonný ředitel organizace Mental Health America, která se podílela na spuštění platformy.

Ilustrační foto: PXHere