Mladík srazil autem poštovní schránku. Upekl majitelce sušenky a přidal omluvný vzkaz

Obrázek: teenager-schranka-small

Owen Sullivan, mladík žijící v Lincolnu ve státě Nebraska, jel nedávno na zledovatělé silnici a autem narazil do cizí poštovní schránky. Ač bývají mladí lidé často vnímáni jako nezodpovědní a lehkomyslní, Owen do této škatulky rozhodně nezapadá. Přímo na místě se šel majitelce schránky omluvit a nabídl jí veškeré peníze, které u sebe zrovna měl, coby kompenzaci za poničenou poštovní schránku.

Když Crystal Collins, žena, jejíž schránku Owen autem trefil, jeho peníze odmítla, přemýšlel, jak jinak by se mohl omluvit. A tak upekl sušenky a přinesl je paní Collins domů. Ta byla jeho gestem úplně okouzlena a začala pátrat po Owenových rodičích. „Jeho gesto bylo tak moc osvěžující, když se na světě děje tolik špatných věcí. Chtěla jsem sdílet s ostatními a hlavně s jeho rodiči, jak se zachoval," popsala Crystal Collins. Napsala proto status na svůj facebookový profil, v němž zmínila, že podle jejího odhadu asi 16letý chlapec omylem zničil autem její poštovní schránku. „Nabídl mi veškeré peníze, které u sebe zrovna měl a byl vděčný, když jsem si je od něj nechtěla vzít. Po třech dnech přišel s tácem sušenek a znovu se omlouval," napsala Collins. „Hledám jeho rodiče. Chci jim říct, jak úžasného mladého muže vychovali!" Její příspěvek i s fotkami z bezpečnostní kamery se stal virálním. Má přes 8,5 tisíc sdílení a více než 13 tisíc pozitivních reakcí.

teenager schranka 2

A jak celou věc popisuje Owen Sullivan? „Napsal jsem krátký omluvný vzkaz, přidal k němu nějaké peníze a šel jsem za paní, abych jí to předal. Ale řekla, že si to nevezme. Jejich schránka byla i po pár dnech stále zničená a já jsem měl kvůli tomu výčitky. Tak když jsem potom byl se svým kamarádem, řekli jsme si, že máme čas a upečeme pár sušenek," uvedl Owen. Právě poté, co mladík přinesl jako omluvu sušenky, se Crystal Collins rozhodla podělit se s touto příhodou na Facebooku a zkusit najít Owenovy rodiče. Netrvalo dlouho a virální příspěvek doputoval i k Owenově matce. „Upřímně jsem měla slzy v očích. Je tak krásné vědět, že vaše dítě dělá dobré věci, i když nejste poblíž," řekla Jamy Sullivan.

Collinsovi schránku opravili jen provizorně, shodují se, že ji stejně měli během letošního roku v plánu vyměnit za novou.