Taxikářka s rakovinou prsu vaří z dýšek obědy lidem bez domova. „Musíte si určit, co je důležité,“ radí

Obrázek: kerry-wiles-small

Kerry Wiles působí jako vědkyně na Vanderbilt University v Nashvillu. Když jí byla v roce 2018 diagnostikovaná rakovina prsu, sepsala seznam věcí, které chce stihnout ještě před tím, než zemře. A jednou z věcí bylo řídit pro Uber a Lyft. A tak si přání splnila a vedle svého stálého zaměstnání na univerzitě začala ve volném čase vozit zákazníky. „Zjistila jsem, že mě moc baví povídat si s lidmi,“ prozradila Kerry Wiles.

Miluje lidi, a tak skrze tuto práci, kterou má jako vedlejší příjem, chtěla poznat příběhy druhých. Během řízení však také zjistila, že nashvillská komunita lidí bez domova je poměrně velká a stále roste. Výdělky a spropitné z řízení proto začala využívat k přípravě obědů pro lidi bez domova. Obědy jim rozdává během cest, kdy vozí zákazníky. Je tak schopná doručit obědy až pro stovku lidí bez domova.

 

Nyní už to ale není práce pouze samotné Kerry. Když s Uberem a Lyftem začínala, svezla i 24letého mladíka Ryana Caldwella. I jemu vyprávěla o svých aktivitách. „Něco úžasného z něj vyzařovalo. Jakmile se s ním setkáte, jeho laskavost a charisma vás okamžitě uklidní,“ popsala Ryana pro GNN. „A tak když mi řekl, že by se mnou chtěl rozvážet obědy, věděla jsem, že to myslí upřímně.“ Podobné pocity měl i Ryan Caldwell: „Jakmile jsme začali, stala se mnou nejlepší přítelkyní.“ Kerry a Ryan si pomoc potřebným lidem užívají a shodují se, že rozdávat jídlo lidem bez domova je cenná zkušenost, která člověku přidá na pokoře. Jejich aktivity můžete sledovat na facebookové stránce Homeless Helpers Lunches.

Společně začali nedávno sepisovat seznam velikostí bot pro lidi bez domova, aby jim mohli poskytnout vhodnou obuv, až nadejdou zimní měsíce. Na otázku reportérky nashvillského News Channel 5, jak se Kerry veškeré její aktivity a práce vejdou do jednoho týdne, odpověděla: „To, co je důležité, do toho týdne prostě dáte. Jen si musíte určit, co je důležité. Když se zastavíte a zhodnotíte svůj život, je v něm spousta věcí, které pro vás stanou důležitými. Ať už je to odkaz, který tu po sobě zanecháte, nebo schopnost někoho dalšího inspirovat,“ uzavírá Wiles.

Foto: Repro News Channel 5